İlhan Cavcav'dan Aziz Yıldırım'a destek

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav'dan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a destek geldi.

İlhan Cavcav'dan Aziz Yıldırım'a destek


Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, "Senelerce Fenerbahçe Kulübü'ne başkanlık yapmış ve halen yapmakta olan bir arkadaşımın Bursaspor maçının devre arasında böyle bir ifade kullandığına ve böyle bir serzenişte bulunduğuna kesinlikle ihtimal vermiyorum, söylediğine de kesinlikle inanmıyorum" dedi.

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, göreve yeni başlayan Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na nezaket ziyaretinde bulundu. Kabulün ardından çıkışta gazetecilerin sorularını cevaplayan Cavcav, uzun yıllardır kulüp başkanlığı yapan biri olarak, "ilk defa bu sene çok mücadeleci, çok ateşli ve heyecanlı" bir lig yaşandığını söyledi.

Futbol camiasının Türkiye Futbol Federasyonu ( TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Zekeriya Alp'in istifasını istediği şeklindeki soru üzerine Cavcav, "Çok değerli hakem arkadaşlarımız var. Bunlar bizim evlatlarımız, hakemlerimiz. Bugüne kadar başarıyla hakemlik yapmış, gerek sözcü gerek yorumcu olarak televizyonlarda ifade veren, kamuoyunu aydınlatan çok değerli arkadaşlarımız var. MHK Başkanı'nın bir ağabey olarak hakem arkadaşlarımızı bir araya toplayıp, bir durum değerlendirmesi yapmasını tavsiye ediyorum. Bu hataları ben kesinlikle bilerek yapılan hatalar olarak görmüyorum ancak bilmeyerek yapılan hataların takımlarımızı şu veya bu şekilde çok büyük etkilediğini gördüğümüz zaman, maçın tekrarı olmayacağına göre canı yanan kulüplerimiz oluyor. En aşağı 4-5 maç bizim de çok canımızın yandığı müsabakalar oldu. Ama 'o hakem iyidir, bu hakem kötüdür' diye bir yorum yapmamız mümkün değildir. Bütün hakemler bizim evlatlarımız, çocuklarımız, daha sağduyulu davranmalarını ve kendilerini maçlara daha iyi hazırlanmalarını tavsiye ediyorum" cevabını verdi.

Cavcav'dan MHK Başkanı Zekeriya Alp'e çağrı

Fenerbahçe- Bursaspor maçının devre arasında Aziz Yıldırım'ın soyunma odasının bulunduğu koridora inerek hakemlere, "Hakemliğinizi bitiririm" şeklinde tepki gösterdiği iddialarının hatırlatılması üzerine Cavcav, "Senelerce Fenerbahçe Kulübü'ne başkanlık yapmış ve halen yapmakta olan bir arkadaşımın Bursaspor maçının devre arasında böyle bir ifade kullandığına ve böyle bir serzenişte bulunduğuna kesinlikle ihtimal vermiyorum, söylediğine de kesinlikle inanmıyorum" karşılığını verdi.

Bazı kulüp başkanlarının isim vererek, bazı yöneticileri hedef göstermesini doğru bulmadığını vurgulayan Cavcav, "Zekeriya Alp sporun içinden gelmiş, futbol oynamış, iyi bir spor hayatı olan çok değerli bir kardeşimiz yalnız ben ona bir ağabey olarak şunu öneriyorum; bütün hakemlerimizi toplayıp, o arkadaşlara, onların amiri olarak, ağabeyce, kardeşçe tavsiyelerde bulunması. Tüm kulüp yöneticilerimize bu tür beyanlarda bulunması hakemlerimizi bundan sonra yöneteceği maçlarda zor durumda bırakır. O bakımdan bütün yönetici arkadaşlarımızın en aşağı kulüp başkanları kadar kendilerine çeki düzen vermesi kanaatindeyim" ifadelerini kullandı
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!