Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İlçe yöneticisinin çirkin paylaşımına AK Parti cezayı kesti!

AK Parti Başiskele İlçe Yöneticisi Süleyman Özkaraaslan bugün skandal bir paylaşıma imza attı. Özkaraaslan, büyük tepki çeken paylaşımının ardından disipline sevk edildi.

İlçe yöneticisinin çirkin paylaşımına AK Parti cezayı kesti!

ÇOMARLAR

AK Parti Başiskele İlçe Yöneticisi Süleyman Özkaraaslan, bugün çok tepki çeken bir paylaşımda bulundu. Süleyman Özkaraaslan sosyal medya hesabından, "1989'da gelen Bulgar, 1950'de gelen Selanik Dönmelerini 100 bin Kaçak Ermeni'yi Suriyelilerle beraber Gönderelim Varmısınız Çomarlar" yazan bir gönderiyi paylaştı.

ÇAPSIZLIK VE CİDDİYETSİZLİK

Bu gönderiye tepkiler bir anda çığ gibi büyüdü. Bal Türk Genel Başkanı Ruşen Özcan konuyla ilgili gazetelere bir yazılı açıklama göndererek, "AK Partinin Kocaeli / Başiskele ilçe başkan yardımcısı Süleyman Özkaraaslan'ın "1989'da gelen Bulgar, 1950'de gelen Selanik Dönmelerini 100 bin Kaçak Ermeni'yi Suriyelilerle beraber Gönderelim Varmısınız Çomarlar" şeklindeki paylaşımı, kifayetsizliğin, çapsızlığın ve ciddiyetsizliğin kanıtıdır. Daha sonra bunu silip "ben ironi yaptım, özür dilerim" demesi hiçbir anlam ifade etmez. Biz ne Bulgarız ne ortodoks hristiyanıyız, Müslüman Türküz, Evlad-ı Fatihanız. AK Parti yönetimini camiamızı rencide eden bu densizlik karşısında tavır göstermeye davet ediyoruz." İfadelerine yer verdi.

BÜYÜK ÜZÜNTÜ DUYDUK

Yaşanan süreçte AK Parti Başiskele İlçe Başkanı Mustafa Koral da devreye girdi.
Başkan Mustafa Koral, Süleyman Özkaraaslan'ın paylaşımı sebebiyle hakkında disiplin süreci başlatıldığını ifade ederek şu açıklamayı yaptı:
"Başiskele İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Özkaraaslan'ın kendisine ait sosyal medya hesabından bir başkasına ait sözleri paylaşmak yoluyla Muhacir kökenli vatandaşlarımızı rencide etmesinden büyük bir üzüntü duyduk.

ELLİBEŞ'İN TALİMATIYLA DİSİPLİNE SEVK EDİLDİ!

Söz konusu paylaşım maksadını aşmakla birlikte, kişiyi bağlayan bir paylaşım olmuş, partimizin görüş ve düşünceleriyle asla bağdaşmamıştır.
Ben de, anne-babası Bosna doğumlu, Boşnak bir ailenin ferdi olarak bu açıklamayı yapmayı kendime görev bilerek şunu belirtmeliyim ki, Süleyman Özkaraaslan hakkında İl Başkanımız Sayın Mehmet Ellibeş'in talimatıyla Disiplin Süreci başlatılmıştır.
Saygılarımla bilgilerinize sunarım."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!