İlahiyatçı Döngeloğlu: 'Param İsrail'e gidiyor mu?' diye...

İsrail'in Kudüs'te Filistinlilere uyguladığı zulüm karşısında devletin yapacakları dışında bireysel olarak yapılacak bir şeylerin olduğunu söyleyen ilahiyatçı Ömer Döngeloğlu, "'Benim param İsrail'e gidiyor mu' diye harcadığın her kuruşa bakacaksın. Kardeşlik bunu gerektirir. Yahudi'ye, İsrail'e hamallık yapmayacaksın" diye konuştu.

İlahiyatçı Döngeloğlu: 'Param İsrail'e gidiyor mu?' diye...

Televizyon programcısı ve ilahiyatçı Ömer Döngeloğlu, İstanbul'da Bağcılar Belediyesi'nin gerçekleştirdiği söyleşide konuştu.

İsrail'in Kudüs'te Filistinlilere uyguladığı zulüm hakkında ilçe sakinlerine açıklamalarda bulunan Döngeloğlu, "Siyonistler 2018 yılında Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etmek istiyorlar. Bu zor zamanlarda Müslümanlar da Müslüman'ın yanında olarak kardeşliğini gösterecek. Müslüman'ın kardeşliği sözde kalmayacak, üzerine düşeni yapacak. Devletin yapacakları dışında bizim bireysel olarak da yapacaklarımız var. 'Benim param İsrail'e gidiyor mu' diye harcadığın her kuruşa bakacaksın. Kardeşlik bunu gerektirir. Yahudi'ye, İsrail'e hamallık yapmayacaksın" ifadelerini kullandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!