Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İkizce Kaymakamlığı'ndan örnek proje

Kaymakamlık, eşi askerde veya cezaevinde olanlara maddi yardım veriyor

İkizce Kaymakamlığı'ndan örnek proje

Eşi askerde veya cezaevinde olan dar gelirli ailelere maaş gibi yardım... Ordu'nun İkizce Kaymakamlığı'nın bu uygulaması ile ailelerin maddi ihtiyaçları gideriliyor.

Örnek projeyle ilgili bilgi veren İkizce Kaymakamı Ali Doğan, "Türkiye Cumhuriyet anayasal olarak sosyal bir devlettir. Sosyal devletin amacı da toplumun dezavantajlı kısmını desteklemektir. Kimlerdir bunlar yaşlılarımız, ağır hastalarımız, çocuklarımız, kadınlarımız, engellilerimiz hep bu gruba girerler. Biz de İkizce Kaymakanlığı olarak kocası cezaevinde olan ve askerde olan fakir kadınlarımıza düzenli yardım uygulaması başlattık" dedi.

Uygulamayla eşlere ayda 100, çocuklara ise kişi başına 25 lira veriliyor.

Söz konusu yardım uygulamasından yararlanan bir kadın,  "Eşim 5 aydır cezaevinde, 5 tane çocuğum var. Kaymakamlıktan yardım alıyorum, her türlü imkanı veriyorlar. Okulumuzda da yardım ediyorlar. 5 tane çocuğum ayrı okuyor, Samsun'da Terme'de. Hepsine ben o paradan yardım ediyorum" derken bir diğeri, "Eşim dört aydır askerde. Çocuğumla beraber eşimin babasında kalıyorum. Devletimiz bize yardım ediyor. Bana 100 lira çocuğuma da 25 lira veriyor. Allah razı olsun ihtiyaçlarımızı karşılıyor. Eşim devletimizi hizmet etmeye gitti, devletimiz de bize hizmet ediyor Allah razı olsun" şeklinde konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!