İKİLİ OLUP ESNAFLIK PEŞİNDE DEĞİLİZ

Gösterime giren 'Kutsal Damacana 3: Dracoola'da başrolü paylaşan BKM oyuncuları Ersin Korkut ve Şahin Irmak, vampirlere inanmadıklarını ve Türkiye'de korku filmi çekilemediğini belirtiyorlar. Mart ayında yeni bir sitcom dizisiyle ekranlarda olacaklarını ifade eden ikili, "Komedyeniz ama evde birlikte çok ağladığımız zamanlar oldu." diyor.

İKİLİ OLUP ESNAFLIK PEŞİNDE DEĞİLİZ

Biriniz Hakkârili (Ersin Korkut), biriniz İzmirli (Şahin Irmak). İki farklı kültürden gelen arkadaş olarak hiç mi çelişen şeyler yok aranızda?

Şahin Irmak: Olmaz olur mu ya? (Gülüyor) Bazen kültür çatışması da oluyor, insanî anlaşmazlıklar da. Ama hiçbir zaman kavga edip küsecek boyutta olmadı. Tamamlıyoruz birbirimizi. İkimiz de mizahçıyız. Mizahçının da ihtiyacı olan şey çatışma.

Ev arkadaşlığınız nasıl bir birliktelikti peki?

Ersin Korkut: Güzeldi, eğleniyorduk da. Çorap yüzünden birbirimize girdik, böyle kavgamız var.

Şahin: Ben daha dağınık yaşayan birisiyim, o daha düzenli ve tertipli.

Ersin: Ben biraz daha hijyen... (Gülüşmeler)

Şahin: Bir dakika ama, sanki ben burada hijyen bir adam değilmişim gibi...

Ersin: Öyle değil de ben daha çok yani...

Takıntılı mısınız yani?

Ersin: Evet. Benim nevresimime misket attığım zaman zıplar yani. Askerlikten kalma... Bununki dağınıksa kıyameti de koparmam, topluyor ama.

Dışarıda tam tersi gibi duruyor ama. Şahin Bey daha janti, Ersin dağınıkmış gibi...

Ersin: Şahin daha karizma, ben defolu gibiyim.

Şahin: Estağfirullah... (Gülüşmeler)

Ersin: Ama sen benden daha yakışıklısın.

Şahin: Kime göre, neye göre....

Bu çelişki Kutsal Damacana Dracoola'da da var. Şahin kont, Ersin ise cami avlusuna bırakılan çocuk. Bu tezatlık nasıl bir tat çıkardı?

Şahin: Eskiye dayanıyor bizim hikâye. Ben Kont Dracoola'yı oynuyorum, Ersin ise Kara Fuat'ı oynuyor. Benim sevgilimi elimden alıyor ve 30 yıl hapiste kalıyorum. İntikam yemini ediyorum, sülaleni kurutacağım diye. Günümüze kadar geliyor mevzu. Gerçekten de Ersin'in sülalesinden olan herkesi öldürüyorum, hepsini de Ersin oynuyor.

Öldür öldür bitmiyor yani Ersin?

Şahin: Tabii tabii, bitmeme durumu da var. Ersin bir konakta işçi... Asıl hikaye orada başlıyor.

Bu kadar çok rolü canlandırmak fazlasıyla parçalanmak değil mi?

Ersin: Bu senaryo bana geldiğinde ben Çeşme'de idim. Senaryoyu beğendim ve Yılmaz Erdoğan'dan izin alarak kabul ettim. Altı-yedi karakter oynuyorum ama benim çok hoşuma gitti. Tipler tam bana göre. Hiç zorlanmadım. Gardiyan ve Sebastian rollerini çok sevdim. Eğlenceli geçti.

Bıraksalar Eflak Valisi Vlad'ı bile oynayacaktınız yani? (Gülüşmeler)

Ersin: Yok yok, bende Drakula tipi yok.

Yılmaz Erdoğan'dan sadece sizin için mi izin çıktı? Bu bir şans mı, tolerans mı?

Şahin: Sadece bizim ikimizi istediler. Birinci filimde zaten Ersin oynamıştı. Benim de ufak bir sahnem vardı. Başka oyuncu talepleri olmadı.

Ersin: Benim zaten sözleşmede devam filmin oynama şartı vardı. İkinci filmde Neşeli Hayat filmi olduğu ve çakıştığı için oynayamamıştım.

O yüzden üçüncü filmde açığı kapatıyorlar yani bu kadar rol ile?

Ersin: Yani, evet. (Gülüşmeler)

Çok Güzel Hareketler ara verince insanların aklına acaba BKM oyuncuları dağılıyor mu gibi bir soru geliyor. Nedir durum?

Şahin: Yok toparlanıyoruz abi. Martta yenilenerek geri geliyoruz. 4 arkadaş geri çekildik, nedeni de yeni bir sitcom yazıyoruz. Bu yeni sitcom televizyonda bir dizi olarak yayınlanacak. Fırsat olursa her sene bir sinema filmi yazıp çekmek istiyoruz. Belki ileride kamera arkasında da olurum.

Birbirinizin oyunculuğunu nasıl bulursunuz?

Şahin: Benim ekip içerisinde en çok güldüğüm adam Ersin. Bizde esas olan şey doğallık olduğu için Ersin bunu çok iyi yapıyor. Bir şey yapmasına gerek yok. Allah vergisi komik bir adam.

İzleyici sizi hep birlikte görmeye başladı. Bu birliktelikle ilgili plan var mı?

Şahin: Biz programda da ikili çok skeç oynadık, beraber yaşadığımız dönemi de skeç haline getirdik. Filmde de beraberiz, yan yana iyi duruyoruz galiba. Ama planladığımız stratejik bir hamle yok. Bir ikili olup esnaflık peşinde değiliz.

Ersin: BKM Mutfak'ta 24 kişilik bir ekibiz, alt kadroda 80 kişi var. Senaryo geldiğinde karakterler ortaya çıkar. İkimizin elinde olan bir şey değil.

Şahin: Bir dizi yazıyoruz şimdi, orada da beraberiz. Ama bu güzel bir şey değil. Farklı projelerde aynı insanları görmek, seyirci olsam tercih edeceğim bir şey olmaz. İnandırıcılıktan uzaklaştırıyor.

Film vampirli filan ama Türk insanına ters bir şey vampir. Siz inanır mısınız vampirlere?

Şahin: Yemeyelim birbirimizi, bizim kahramanımız değil bu adam aslında. Vampirlere inanmam ama enteresandır dünyada da bunu takip edenler var. Birçok vampir filmini de izledim. Ama herkesin vampiri kendine! (Gülüşmeler) Nasıl yapıyorlar diye izlemedim, bizimkisi daha absürd. 

ZAMAN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!