İKİ ÜRÜNDE FİYAT DÜŞÜŞÜ VAR!

Yaz mevsimine kısa süre kalmasına ve üretimin artmasına rağmen sebze meyve fiyatlarındaki dengesizlik hem ihracatçı hem de tüketicileri olumsuz etkiliyor.

İKİ ÜRÜNDE FİYAT DÜŞÜŞÜ VAR!

Domates ve kuru soğan fiyatları geçen haftaya göre düşerken, biberin fiyatı arttı.

A.A muhabirinin Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali'nden edindiği bilgiye göre, geçen ay Aksu ilçesinde etkili olan şiddetli yağış ve dolu sera ürünlerinde kalitenin bozulmasına yol açtı. Yaz mevsimine kısa süre kalması ve ürünün bol olmasına rağmen, kaliteli ürün bulmakta sıkıntı çekiliyor. Bu nedenle meyve, sebze fiyatları geçen haftaya göre yine dalgalı bir seyir izledi.

Domates, kuru soğan, kereviz, kuru ve taze sarımsak fiyatları geçen haftaya göre düşüş gösterdi. Çeri domates 30 kuruş, salkım domates 10 kuruş, kıvırcık marul 10 kuruş, kuru soğan 30 kuruş, taze baş soğan 20 kuruş, kereviz 10 kuruş, taze fasulye 30 kuruş, yeşil erik 50 kuruş, kivi fiyatı 20 kuruş düştü.

Biber fiyatları da çeşitlerine göre 10 ile 80 kuruş, hıyar 10 kuruş, bal kabak 50 kuruş, karnabahar 10 kuruş, taze patates 10, eski patates 20 kuruş, patlıcan 40 kuruş, pırasa 60 kuruş arttı.

Birinci kalite renkli dolmalık biberin kilosu 8 lira, kahvaltılık çeri domates 4,70 lira, yerli kuru sarımsak 11 lira, ithal sarımsak ise 12 lira, kuru soğan 1,30 lira, pırasa 2,40 lira, taze fasulye 3,20 liradan işlem gördü.
HABERTÜRK 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!