İki mevsim bir arada

Karın etkili olmadığı kent merkezinde eksi 4 derece soğukta güneşin yüzünü göstermesini fırsat bilenler parklarda gezip banklarda otururken, şehirlerarası yollarda da kar ve tipi nedeniyle zaman zaman yolun ulaşıma kapanması sonucu kilometrelerce uzunlukta araç konvoyu oluştu.

İki mevsim bir arada

Konya'da yoğun kar yağışı ilçe ve kırsal kesimde etkisini gösterdi. 8 İlçede eğitime bir gün ara verildiği kentte, kar kalınlığının yüksek kesimlerde 40 santimetreye kadar ulaştığı belirtildi. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nün verilerine göre hava sıçaklığının eksi 4 derece olduğu Konya'da havanın da güneşli olmasını fırsat bilenler parklarda gezip banklarda oturdu.

KARAYOLUNDA ARAÇ KUYRUKLARI

Konya- Ankara ve Konya- Afyonkarahisar, Konya- Aksaray karayolunda ise kar ve tipi nedeniyle zaman zaman yol ulaşıma kapandı. Özellikle Konya- Afyonkarahisar karayolunda Dokuzunbeli ve Gelemiş Mevkii'nde bir yolcu otobüsünün devrilmesi, 5 TIR'ın yoldan çıkması nedeniyle yolun ulaşıma kapandığı belirtildi. Polis, kent merkezi çıkışında özellikle çekici türü araçların zincir ve kar lastiksiz yola devam etmesine izin vermedi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!