Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İki kardeşin acı kaderi

Sakarya'nın Hendek ilçesi'nde "bağışıklık sisteminde ağır eksiklik" anlamına gelen "ağır kombine immün yetmezliği" teşhisi konulan 3 yaşındaki Beraat'a, ilik nakli için anne babasının dünyaya getirdiği kardeşinde de aynı hastalık olduğu anlaşıldı. Şimdi iki kardeş hastalığın pencesinde yaşam mücadelesi veriyor.

İki kardeşin acı kaderi

Hendek ilçesinde yaşayan 31 yaşındaki Enes ve 28 yaşındaki Nurcan Demiryolu çiftinin 3 yıl önce dünyaya getirdikleri ikinci çocukları Beraat'a doğumdan sonra ortaya çıkan "Bağışıklık sisteminde ağır eksiklik" anlamına gelen "ağır kombine immün yetmezliği" teşhisi konuldu.


Doktorlar genç çifte çocuklarının ancak ilik nakli ile hastalıktan kurtulabileceğini söyleyince Enes ve Nurcan çifti oğullarını kurtarmak için bebek yapmaya karar verdiler. Ancak dünyaya gelen Ensar'da da aynı hastalık görülünce karı kocanın umutları bir anda bitti. İki kardeş haftalık bin 800 lira olan ilaç kullanarak yaşam mücadelesi verirken anne Nurcan Demiryolu oğlu Beraat'ın hastalık nedeniyle gelişmediğini ve bir yaşındaki çocuk gibi kaldığını söyleyerek gözyaşı döküyor.

'Oğlum artık gülmeyi bile unuttu' diyen anne Nurcan Demiryolu 'Oyun bile oynamıyor. Yaşıtları evimize geldiğinde sadece onlara boş gözlerle bakıyor. Sanki hastalığını biliyormuş gibi sessiz bir şekilde olup bitenleri izliyor' dedi

En büyük korkusunun çocuklarını kaybetmek olduğunu söyleyen anne Nurcan Demiryolu ' Ne yapacağımızı bilemiyoruz. İlaçlarla yaşıyoruz. Doktorlar Hastalık başladığında ayda bir kullandığımız ilaçları hastalık ilerlediği için haftada bire indirdiler. Hergeçen gün gözlerimin önünde eriyor.Hastalığına çare olsun diye dünyaya getirdiğimiz küçük oğlumla birlikte ikisini gördükçe kahrediyorum' diyerek çaresizliğini dile getirdi.

Çocuklarının iyileşmesi için ilik naklinin gerektiğini söyleyen annne Nurcan Demiryolu "Beraat için yakın çevremizde donör bulamadık. Artık umudumuz dışarıda.Aynı hastalıkla dünyaya gelen küçük oğlum Ensar içinde benden eşimden ve büyük oğlumdan alınan numunelerinin sonuçlarının gelmesini bekliyoruz' diye konuştu.

MİLLİYET

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!