Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İhsan Altıkardeş seçimleri değerlendirdi

İhlas Haber Ajansı Bursa Bölge Müdürü gazeteci İhsan Altıkardeş, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerini yorumladı. Sosyal medya hesabından kamuoyuna görüşlerini paylaşan Altıkardeş, seçimi değerlendirerek milletin verdiği mesaja dikkat çekti.

İhsan Altıkardeş seçimleri değerlendirdi

İşte İhsan Altıkardeş'in seçimle ilgili Facebook hesabından paylaştığı yazı:

Güzel bir seçim oldu. Meydanlarda "İntikam intikam" diye bağıran, ellerinde içki şişeleriyle millete, devletin yöneticilerine hakaret eden, gerçek kutuplaştırmayı bu ülkeye yaşatanlara millet çok güzel cevap verdi.

Ak Parti ve MHP'liler de bu kutuplaşmayı kendilerinin değil aslında karşı cephedekilerin büyük ölçüde bu ülkeye yaşattıklarını daha iyi anlatabilmeli

Millet Cumhur ittifakını sevdi. AK Parti, MHP, Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun alperenleri inşallah bu ülkeyi güzel günlere 2023'e taşıyacaklar.

Tayyip Erdoğan, partisinin yüzde 42'ye gerilemesini yorumlarken "mesajı aldık" dedi. Umarım Ak Parti; milletin ve tabanının istediği değişim ve yenilemeyi kısa sürede yapar. Fabrika ayarlarına inşallah çabuk döner. Ak Parti'nin 2002 ruhuna ihtiyacı var. Metal yorgunluğu teşkilatlara ve yerel yönetimlere ciddi manada sinmiş "kibir tavan yapmış durumda" idi. Bugün, 7 Haziran'daki seçimden fazla ders çıkarılmadı. 1 Kasım'daki gibi çalışılmadı. Bursalı eski bakanlar, milletvekilleri, il başkanları, ilçe başkanları veya bu partide görev yapanları seçim süresince hiç sahada görmedik desek yanlış olmaz. İl teşkilatının bu işi daha iyi koordine etmesi gerektiği de gün yüzüne çıkmış oldu. Eski abilerle yeni abiler neden biraraya gelip güçlü bir şekilde sokağa inip gövde gösterisi yapmadılar. Nedir bu rekabet?

İttifaka rağmen neden bir kez dahi olsa Ak Parti ve MHP'li yöneticileri ya da teşkilat mensuplarını birarada hiç görmedik. Neden Muharrem İnce tüm muhalefeti birleştirirken, MHPliler Erdoğan'ın mitingine, Ak Partililer Devlet Bahçeli'nin bölge toplantısına gitmediler. Neden bir kez de olsa gövde gösterisiyle sevgi yürüyüşü yapmadılar.

Ak Partide milletvekili aday listesinde de sıkıntı olduğu aşikar. Sokakta ve tabanda karşılığı olmayan kişiler aday gösterildi. Suriyeli vekil adayının referansının kim olduğunu merek ediyorum. Artık Ak Parti temayül sonuçlarına daha fazla riayet etmeli. Gerçek demokrasinin yolu da buradan geçiyor. Tabiki taban yönlendirme yapılmadan.

Sokakta gözlemlediğimiz veya milletvekili adaylarından edindiğimiz intibalara göre, seçmenin Ak Parti ile ilgili şikayet ettiği 10 meseleden 8 tanesi yerel yönetimler, bir tanesi Suriyeliler kalanı da diğer konularla ilgili. Yerel yönetimlere acilen çeki düzen verilmeli. Millet basit sorunlarının çözülmesini, kendisine kulak verilmesini istiyor. Yerel yöneticilerin her alanda hayatı kolaylaştıracak adımları atmalarını istiyor. Reis, her büyükşehire 10 tane müfettiş görevlendirip sokaktaki seçmeni dinleyip not almalı, bu sıkıntılar acilen çözülmeli. Belediyeler milletin istemediği hiç bir projeyi hayata geçirilmemeli.

Türkiye'deki Suriyeliler konusunda acilen düzenleme yapılmalı. Suça karışan, huzursuzluk çıkaran, dilencilik yapanlar için tedbir alınmalı. Bunlar hemen sınır dışı edilmeli, medyada haberleri yaptırılarak çeki düzen vermesi sağlanmalı. Zaten Münbiç operasyonuyla Afrin'e kadar 5-6 bin kilometrekarelik alan ortaya çıktı. 200 binden fazla kişi döndü. Türkiye'nin ekonomisine katkı yapan ahlaklı olarak hayatını sürdüren Suriyeli savaş mağduru kardeşlerime ise sözüm yok.

Genç seçmen sayısı her geçen gün artıyor. Artık onlar için kaliteli ve dikkat çekici projeler üretilmeli. Onlar doğduklarında Erdoğan'ı buldular, karanlık günleri hiç yaşamadılar. Bu anlatılıyor ama yaşamadıkları için yetmiyor. Başta milli eğitim, teknoloji ve istihdam konusunda gençler için 3-4 katı proje üretilmeli. Yabancı dil eğitimi konusunda liseden başlayarak yurtdışı değişim programları düzenlenmeli, başarılı öğrencilere daha fazla destek ve imkan verilmeli.

Tarım ve hayvancılık politikaları için de planlama çok iyi yapılmalı

Sosyal medya konusuna ise sağcı, muhafazakar, milliyetçi seçmen artık tüm alanlarda sosyal medyada daha fazla söz sahibi olmalı. Meydanı yıkım ekibine bırakmamalı.

Bu görüşler tamamen kişisel görüşlerimdir. Mazlumların mağdurların piri fanilerin duaları kabul oldu. Millete sonsuz teşekkürler

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!