İHH'den Suriye seferberliği

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Bursa Şubesi tarafından Suriyeliler için başlatılan yardım kampanyasına Orhangazililer büyük destek verdi. Öte yandan Orhangazi'de İHH temsilciliği de açıldı.

İHH'den Suriye seferberliği


İHH Bursa Şubesi, Esed zulmü yüzünden evsiz ve yetim kalan, mülteci durumunda yaşayan 5 milyonu aşkın Suriyeli için kışlık malzeme seferberliği başlattı. Kampanyada battaniye, yorgan, bot, mont, gıda maddeleri, temizlik malzemeleri, kadın malzemeleri ve nakdi yardımlar toplandı. Bu arada, İHH Orhangazi temsilciliği de kurularak, başına Mücahit Hatipoğlu getirildi.
İHH Bursa Şubesi Başkan Yardımcısı Halil Asa, Suriye'de bir insanlık suçu işlendiğini belirterek, "Sadece mülteci durumunda 5 milyonun üzerinde Suriyeli mevcut. Biz İHH Olarak Türkiye genelinde 2 yıldır kaosun yaşandığı Suriye'ye bugüne kadar maddi değeri 150 milyon TL olan 1500 TIR yardım malzemesi gönderdik. Bursa 51. TIR'ını geçen hafta yola çıkardı. Şimdi yeni bir yardım malzemesi için hazırlık yapıyoruz. İstiyoruz ki Orhangazi'den de bir TIR kalksın" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!