Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İHA bu kez hayat kurtardı

Özellikle Afganistan'da çok sayıda sivilin ölmesiyle sonuçlanan operasyonların baş aktörü insansız hava aracı (İHA)bu kez hayat kurtardı.

İHA bu kez hayat kurtardı

 

Rusya'nın Tomsk bölgesinde babası ile balık tutmaya gittikten sonra kaybolan 9 yaşındaki çocuk, insansız hava aracının (İHA) da desteğiyle 6 gün sonra sağ olarak bulundu.

Geçen 1 Temmuz akşamı Tomsk bölgesinin Asinovski bölgesindeki ormanda kaybolan ve 6 gün sonra bulunan çocuğun bitkin ve vücudunda büyük oranda su kaybı belirtisi olduğu belirtildi. Çocuğun, Tomsk Bölgesi'nin Asinovski yerleşimindeki ormanda kaybolduğu yerin yaklaşık 20 kilometre uzağında bir ağacın altında bitkin, yerde uzanır halde bulunduğu bildirildi.

Arama çalışmalarına polis ve Acil Durumlar Bakanlığı'na bağlı arama ekipleri, yörede yaşayan ormancılar ve avcılar katılırken, ayrıca İHA ve helikopter de aramalara yardımcı oldu. Rus haber ajansı Ria Novosti muhabirinin bildirdiğine göre, aşırı su kaybı gözlenen çocuğun evde tıbbi yardım aldığı ve Asino bölgesindeki bir hastaneye nakli üzerinde çalışıldığı belirtildi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!