İftar sofrası denetim altında

Osmangazi Belediyesi, insan sağlığını hiçe sayanlara geçit vermiyor. Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte ilçe genelinde gıda satış ve üretim noktalarında hijyen denetimlerini yoğunlaştıran Osmangazi Belediyesi, bu kez de kasap ve sakatatçıları mercek altına aldı.

İftar sofrası denetim altında

Osmangazi Belediyesi Sağlık İşleri ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halk sağlığıyla birebir ilişkili olan işletmelerde denetimlerini hız kesmeden sürdürüyor. İlçede denetlenmemiş işletme bırakmayan Osmangazi Belediyesi, özellikle gıda sektöründe çalışanlara göz açtırmıyor. Osmangazi'de ortalama 120 kasap ve 30 sakatatçı olduğunu bildiren yetkililer, hijyen kurallarına uymayan esnafı uyardı.

KASAPLARDA İNCELEME
Ramazan ayında alışverişin yoğunlaştığı kasaplar ve sakatatlarda incelemelerde bulunan belediye ekipleri, çarşı bölgesindeki esnafı denetledi.  Dükkanların fiziki koşulları, ruhsat ve sağlık karnelerini inceleyen ekipler, çalışanların ve iş yerlerinin hijyen koşullarını gözlemledi. Klima, havalandırma, sıcak su, depo ve etlerin takıldığı kancalara kadar geniş bir alanda tatbikatını sürdüren ekipler, bir yandan da tatlıcıların ve fırınların denetimlerine devam ediyor.
 

İftar sofrası denetim altında İftar sofrası denetim altında İftar sofrası denetim altında İftar sofrası denetim altında
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!