Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İDO, yolcu motoru taşımacılığına başlıyor

Yaz sezonunda yaklaşık toplam 13.5 milyon yolcu ve 2.5 milyon araç taşıyan İDO, kışa hazır. Kış Tarifesi'ni açıklayan İDO, İstanbul Boğaz hattında fiyatları indirerek yolcu motoru taşımacılığına da başlıyor.

İDO, yolcu motoru taşımacılığına başlıyor

Yoğun bir yaz sezonu geçiren İDO, kış hazırlıklarını tamamladı. Kış Tarifesi'ni açıklayan İDO, hem seferlerde, hem gemi tiplerinde değişikliğe giderken, müşterilere yeni hizmetler de sunmaya başlıyor. İDO, 2013 Kış tarifesinde, İstanbul Boğazı'ndaki hattında da değişikliğe gidiyor.

YOLCU MOTORU KİRALIYOR

İDO bu hatta yolcu motoru kiralaması yaparak yolcusunu mağdur etmemek amacıyla sefer sayısını koruyarak hizmetine devam etme kararı aldı. Bu hatta fiyatları indirerek yolcu motoru taşımacılığına da başlıyor.

13.5 MİLYON YOLCU TAŞIDI

İDO, yolcu ve araç sayılarında yaz ayları boyunca yeni rekorlara da ulaştı. Yaz sezonunda yaklaşık toplam 13.5 milyon yolcu ve 2.5 milyon araç taşıyan İDO, kış tarifesinde de yine yolcularını düşünerek, onlara yeni avantajlar sunduğu çalışmalara odaklanıyor.

KARTAL METROSU MÜŞTERİYİ KAPTI

İDO, Kış Tarifesi'nde bazı hatlarda yeni düzenlemelere de gidiyor. Buna göre, Kabataş-Bostancı hattında, Kartal Kadıköy metrosunun açılmasıyla birlikte yolcunun büyük bir kısmının Şehir Hatları İşletmesi'ne ait Kadıköy-Kabataş güzergahına kaymasını ve yolcu sayısında yüzde 25'e varan düşüşü göz önünde bulunduran İDO, bu hattaki sefer sayılarını azaltma kararı aldı. Bazı hatlardayoğun saat ihtiyacını karşılamak ve gemilerin optimum sefer yapabilmelerini sağlamak amacıyla sefer saati değişikliğine gidildi.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!