İDO, 42 ek seferle hizmet verecek

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), Kurban Bayramı tatili nedeniyle 17-26 Ağustos'ta 42 ek seferle hizmet verecek.

İDO, 42 ek seferle hizmet verecek

Açıklamaya göre, "Kurban Bayramı Tarifesi" uygulayacak olan İDO,  bayram boyunca oluşacak trafik yoğunluğunun da önüne geçmeyi hedefliyor.

İDO, 17-26 Ağustos'ta tüm hatlarda 5 bin 843 sefer gerçekleştirerek, 450 bini aşkın araçla yaklaşık 5,5 milyon yolcu kapasitesine ulaşacak.  

En yoğun günlerin tatilin ilk ve son günleri olacağını hesaba katan  İDO, hızlı feribot, araba vapuru ve deniz otobüslerinde, 42 ek seferle  yolcularına hizmet verecek.  

İDO bayram boyunca hızlı feribotta yaklaşık 860, dış hat deniz  otobüsünde 405, iç hat deniz otobüsünde ise 108 sefer gerçekleştirecek. Araba  vapuru hatlarındaki 4 bin 470 seferle birlikte Kurban Bayramı boyunca sefer  sayısı yaklaşık 5 bin 843'e ulaşacak.  

İDO, ayrıca 18-26 Ağustos'ta Deniz Otobüsü İç Hatlar ve Sirkeci-Harem  AV hattında hafta sonu ve tatil günleri tarifesi uygulayacak. 

Eskihisar-Topçular hattında kredi kartıyla ödeme kolaylığı  

İDO, Kurban Bayramı boyunca bayram ve tatil dönemlerinde en fazla  tercih edilen Eskihisar-Topçular hattında doldur-boşalt sistemiyle hizmet vermeye  devam edecek. 

Eskihisar-Topçular gişelerinde nakit, HGS veya temassız banka  kartlarıyla ödeme seçeneklerine ek olarak kredi kartıyla ödeme seçeneği de  vatandaşlara sunulacak.  

İDO, Kurban Bayramı'nın ardından, okulların açılacağı 17 Eylül'e kadar  kademeli geçişle yaz tarifesine devam edecek.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!