Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İçki yasağı yabancıları ikiye böldü

Geçen günlerde Meclis'te kabul edilen ve kamuoyunda içki yasağı olarak bilinen yasakla ilgili Aydın'ın Didim İlçesinde yaşayan yabancı uyruklu bayanlar yasağı değerlendirdi. Kimi bayanlar yasayı desteklerken, kimileri yasağın insan özgürlüğünü kısıtladığını savundu.

İçki yasağı yabancıları ikiye böldü


Kamuoyunda içki yasağı olarak bilinen yasakla ilgili Didim'de yaşayan yabancı bayanlar ikiye ayrıldı. Didim'de yerleşik olarak yaşayan yabancı uyruklu bayanlar içki yasağı içerisinde yer alan gece 22:00 ila 06:00 arasında bakkal, büfe ve marketlerde içki satışının yasaklanması kararını desteklerken, kimileri karşı çıktı.
Didim'de yerleşik olarak yaşayan Sue Gren, içki yasağıyla ilgili alınan yasakların İngiltere'de de olduğunu ifade ederek "İngiltere'de aynısı var; iyi oldu. Bizim için sorun yok; barlarda bu yasak yoksa sıkıntı olmaz" dedi. Çamlık Mahallesinde yaşayan Susan Golding adlı vatandaş ise yasağın uygulanmasının iyi olduğunu dile getirdi.
Didim'de yaşayan Lyn Cole ise yasak kararı alınmasını eleştirerek şunları söyledi: "Bazı insanlar belirlenen saatlerde çalışıyor, bu saatten sonra içki içmek isteyebilir ama yasak var. Çalışan insanları da düşünmek lazım; ayrıca işletmeler açısından bu yasak iyi olmadı. Ayrıca, içkilere sürekli zam yapılması da hoş değil."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!