İBB 500 itfaiyeci alacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), memur olarak istihdam edilmek üzere itfaiyeye sınavla 500 personel alınacağını duyurdu.

İBB 500 itfaiyeci alacak

Belediyeden yapılan açıklamada, İBB İtfaiye Yönetmeliğinin sınav  hükümlerine göre 500 itfaiye eri kadrosu için personel alımı yapacağı kaydedildi.

Sınav girecek adayların 11-25 Haziran tarihleri arasında belediyenin  internet sitesinde paylaşılan forumlara ulaşarak müracaat işlemlerini  başlatabilecekleri belirtilen açıklamada, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi,  bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek  üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği hükümlerine göre unvanı, sınıfı, derecesi,  adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak  kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacak."  denildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Aranan şartlara haiz itfaiyeci adaylarının 11-25 Haziran tarihleri  arasında, http://basvuru.ibb.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda  doldurarak imzaladıkları başvuru formu ve istenilen diğer belgelerle birlikte  Yenikapı AvrasyaGösteri ve Sanat Merkezine gelerek şahsen müracaat edip tabip  gözetimde boy ve kilo ölçümü yaparak başvuru sürecini tamamlamaları gerekiyor.  Posta ve mail yolu ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır. Sınava  girmeye hak kazanan adayların listesi, 27 Haziran'da kurumun internet sitesinde  ilan edilecek olup adaylar sınav giriş belgelerine bu adres üzerinden  erişebilecek. Sınavı kazanan adaylardan atamaya teşkil etmek üzere istenilecek  belgeler kurumumuzun resmi internet sitesinde ayrıca ilan edilecek."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!