Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"Hz. Ömer gelse çözemezdi"

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Ufuk Özerten, yaşanan şike süreci ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özerten "Hz. Ömer'i mezarından kaldırıp bu işi çöz desek, beni yerime koyun derdi" ifadelerini kullandı.

''Hz. Ömer gelse çözemezdi''

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Ufuk Özerten, yaşanan şike süreci ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özerten "Hz.ömer'i mezarından kaldırıp bu işi çöz desek, beni yerime koyun derdi" ifadelerini kullandı.

Sporun en önemli unsurlarından birisi olan spor medyasının, yapılan icraatlara destek vermesi gerektiğini vurgulayan Özerten, "Sporun en önemli unsurlarından biri spor medyası. Sizlerle sporu birlikte götürmek zorundayız. Bir takım şeylerin anlatılması lazım bunu da sizin arıcılığınızla yapıyoruz. Bazen iyi bazen kötü oluyoruz. Bu yemeğin bu ürünün tadı tuzuyuz. Elimizden geldiği kadar medyayla iyi ilişkiler içinde olmaya çalışıyoruz. Bir sürü konuda iletişim içinde olamıyoruz. Bizde de sorun var. Binlerce kişi TFF bünyesinde görev yapıyor. Her daim açığız. Futbol yaşayan bir bebek gibi. Sorun nereden çıkacak nereden gelecek belli olmuyor. Mahmut Özgener zamanında alınmıştı U20 Dünya Şampiyonası. Ülkemizde yapılacak en büyük organizasyon. Lütfen bu konuyu inceleyelim tanıtalım. Federasyonu sevmezsiniz, muhalif de olabilirsiniz ama desteğinizi esirgemeyin" dedi.

Göreve çok sıkıntılı bir süreçte geldiklerini ve böyle bir dönemki sorunları Hz. Ömer'in bile çözmekte zorlanacağını söyleyen Ufuk Özerten, "Şubat ayının sonunda, sıkıntılı bir süreçte geldik. Önemli kararlar aldık. Kimi eleştirdi, kimi olumlu karşıladı. Hz. Ömeri sabah namaza kaldırıp çöz desen, öğle namazında beni yerime koyun derdi" ifadelerini kullandı.

Futbolla ilgili en büyük endişelerinin tribün olayları olduğunun altını çizen Ufuk Özerten, "İyi şeyler oluyor Türk futbolunda. Liglerdeki puan durumu ortada, bu kaliteyi gösteriyor. Futbol günden güne iyiye gitmekte. Tek endişemiz tribündeki olaylar. Tribünlerden bir kaçış var. Tribünler ne kadar güzel olursa daha güzel bir tablo ortaya çıkar. Futbol hepimizin ekmek teknesi. Futbola hep beraber destek olalım" diye konuştu.
 

Kulüpler kanunu için çabalar devam ediyor. Amamtör sporların dışında futbolun ayrı bir yasası olması lazım. Futbol, hem kimseyi rahatsız etmesin, hem de kaynağı direkt futbola aktarılsın. Futbolun bütçesi ayrı olsun. Okullara sporu sokmadığımız takdirde bizim hiç bir yere varmamız mümkün değil. Bir şeyler yapmak için çırpınıyoruz. Spora ayıracakları vakitleri olsun çocukların" şeklinde konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!