HÜSNÜ MÜBAREK ASILABİLİR

Mısır basını, birkaç gün sonra hakim karşısına çıkmaya hazırlanan Mübarek'in idam edilebileceğini yazdı.

HÜSNÜ MÜBAREK ASILABİLİR

Mısır'da Halk ayaklanmasıyla devrilen Hüsnü Mübarek için mahkeme süreci başlıyor. İki oğlu ve eşi de yolsuzluk suçlamasıyla karşı karşıya kalan Mübarek, 19 Nisan'da hakim karşısına çıkacak.

İDAM EDİLEBİLİR
Mısır basını, savcılık sorgusunda kalp krizi geçiren Mübarek'in suçlu bulunması halinde asılabileceğini yazdı. Kahire Temyiz Mahkemesi Başkanı Zekeriya Şalaş, göstericilerin ölümüne neden olmaktan suçlu bulunması halinde Mübarek'in idam edilebileceğini söyledi.

CEZASI İDAM
Haberlerde, Mübarek'in önceden planlayarak rejim karşıtı göstericilere ateş açılması emrini verdiğinin kanıtlanması halinde bunun cezasının idam olduğu, önceden tasarlama durumunun olmaması halinde de cezanın ömür boyu hapis olduğu ifade edildi. Hüsnü Mübarek, koltuğunu bıraktıktan sonra tatil beldesi Şarm el Şeyh'te inzivaya çekilmişti.

MAL VARLIĞI 70 MİLYAR DOLAR
Eski cumhurbaşkanı, geçen hafta ilk defa sessiziliğini bozmuş, bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada kendisi ve ailesinin onurunu korumak için yasal haklarını kullanacağını belirtmişti. 30 yıl boyunca Mısır'ı demir yumrukla yöneten Mübarek ve ailesinin malvarlığının, 70 milyar doları bulabileceği iddia ediliyor.
EN SONHABER.COM 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!