Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Hükümet yalnız bırakıldı

Bakan Çağlayan yeni anayasa konusunda hükümetin yalnız bırakıldığını söyledi.

Hükümet yalnız bırakıldı

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, katıldığı televizyon programında, ''Kürt meselesinin, Türkiye için risk primi oluşturduğu'' yönündeki soruyu yanıtladı.

AK Parti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kürt meselesinin çözümünün en büyük teminatı ve garantisi olduğunu belirten Çağlayan, ''Keşke hükümetimizin attığı bu cesur adımları yıllar önce Türkiye atabilseydi. Keşke Türkiye'yi istismar eden, Türkiye'yi bölmeye çalışan, kafatası milliyetçiliği, hangi kesimden olursa olsun söylüyorum, yapmaya çalışanlar, keşke geçmişte bunu engellemese, keşke geçmişte Türkiye'yi bu noktada köşeye sıkıştırmak isteyenlerin ellerindeki oyuncakları alabilseydi''diye konuştu.

Çağlayan, hükümet olarak bu konuda son derece kararlı olduklarını belirterek, ''Yeni bir anayasa yapılması konusunda, demokratik hak ve özgürlükler konusunda maalesef hükümetimiz yalnız bırakıldı'' dedi.

Muhalefet partilerinin hiçbirisinin konuya samimi yaklaşmadığını ifade eden Çağlayan, Türkiye'nin, ne kadar Türk'ün ise o kadar Kürt'ün, o kadar Arap'ın, o kadar Laz'ın, o kadar Çerkez'in, o kadar Alevi'nin, o kadar Sünni'nin ülkesi olduğu ifade etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!