Hükümet Kadın'a övgü

''Hükümet Kadın'' filminin galasına katılan İçişleri Bakanı Güler ''Farklılıklar güzeldir. İnşallah mesajlar bu film vasıtasıyla bütün Türkiye'ye ulaşır. Mükemmel bir film'' dedi.

Hükümet Kadın'a övgü

 

Mardin'de galası yapılan ''Hükümet Kadın'' filmini izlemek için filmin gösterileceği sinema salonunun bulunduğu alışveriş merkezine giden İçişleri Bakanı Muammer Güler, burada filmin yönetmeni ve oyuncusu Sermiyan Midyat ve oyuncu Demet Akbağ ile bir araya geldi.

Filmi izledikten sonra basın mensuplarına açıklama yapan Güler, filmden çok mesajlar aldığını ifade ederek, ''Özellikle Mardin adına çok sevinçli olduğumu ifade etmek isterim'' diye konuştu.

Mardinlilere hitap ederken, çözümün ''Mardin modelinde'' olduğunu söylediğini hatırlatan Güler, şöyle konuştu:

''Mardin modelinin hangi mesajlar içerdiğini filmdeki Aziz Bey'den merhum başkandan öğrendik. 'Farklılıklar çeşitlilikler güzeldir, farklı olursa değişik insanlar olursa hayat güzeldir. Hayat onlarla hoştur ve birbirlerinin kıymetini bilmeliler' diyordu. Gerçekten de şimdi bizim toplum olarak almamız gereken en büyük mesaj bu. Mardin'de de farklılıklar çeşitlilikler bir zenginlik olarak yaşatılıyor. Farklı kültürlerde herkes birbirlerinin hukukuna, inancına, töresine, şahsiyetine saygı duyuyor. İnşallah mesajlar, bu film vasıtasıyla bütün Türkiye'ye ulaşır. Mükemmel bir filmdi.''

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!