Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Hükümet cephesinden Albayrak'ın istifasına ilk tepkiler

Bakan Berat Albayrak'ın sosyal medya hesabı üzerinden, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek bakanlıktan istifasını açıklamasının ardından hükümet cephesinden Albayrak'ın istifasına ilk tepkiler gelmeye başladı.

Hükümet cephesinden Albayrak'ın istifasına ilk tepkiler

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın sosyal medya hesabı üzerinden, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek bakanlıktan istifasını açıklamasının ardından AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş'tan, Twitter'dan bir mesaj paylaştı.

AK Parti Grup Başkanvekili Muş'un mesajı şu şekilde; 

"Bakanımız Sayın Berat Albayrak çok zor bir süreçte görev üstlendi. Kendi ayakları üzerinde duran milli bir ekonomi için önemli adımlar attı. Özverili çalışmalarına bizzat şahidiz. Cumhurbaşkanımızın da tensipleriyle görevinin başında devam etmesini temenni ediyoruz."  

Naci Bostancı'dan açıklama

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı: "Sn. Berat Albayrak bakanımız şahsen açıklama yapmadan mevcut haberler üzerinden değerlendirme yapmak doğru olmaz. Konu her bakımdan Sn. Cumhurbaşkanımızın takdirindedir." 

Ömer Fatih Sayan'dan Berat Albayrak paylaşımı

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan'dan sosyal medyadan konuyla ilgili ilk paylaşımı yapan isim oldu.

Sayan, twitter hesabından ''Berat Albayrak yerli, milli olarak enerjide yaptıklarını ancak anlayanlar ekonomide de Ülkemizin 2023 hedeflerime ulaşması için sayısız hizmeti hayata geçirdiğini göremezler. İstifanın kabul edilmeyeceğini ümit ediyorum. Ülkemizin, Milletimizin ve Ümmetimizin size ihtiyacı var.'' diye yazdı. 

BAKAN YARDIMCISI NEBATİ: SİZİ SEVİYORUZ

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr.Nureddin Nebati sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Nebati, Albayrak'a hitaben, "Biz sizi çok seviyoruz ve inanıyoruz Sayın Bakanım" dedi.  

 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!