Huawei hızlı şarj teknolojisi iddialı geliyor!

Kablosuz şarj ve hızlı şarj teknolojileri günümüz akıllı telefon modellerinin olmazsa olmazları arasına girmiş durumda. Haliyle bu alanda da üreticiler arasında ciddi bir rekabet yaşanıyor. Son olarak ortaya çıkan Huawei hızlı şarj teknolojisi ise şimdiye kadarkilerin en hızlısı olabilir.

Huawei hızlı şarj teknolojisi iddialı geliyor!

Yakın zamanda Oppo Find X Lamborghini Edition ile standart olarak gelecek Super VOOC şarj standardını duyurulmuştu. Oppo 3,750 mAh bataryayı sadece 35 dakikada dolduracak bu teknolojinin şimdiye kadarkilerin en hızlısı olduğu iddiasındaydı. Öte yandan, bu durum değişecek gibi gözüküyor.

İddialara göre, Huawei tarafından tanıtılması beklenilen Huawei Super Chargeteknolojisinin kalbi Huawei Power adlı şarj adaptörü olacak. Astec Electronicstarafından geliştirilen ve Chinese 3C sertifikası alan adaptörün farklı modlar ile çalışabildiği görülüyor. Bunların arasındaki en hızlı mod ise 40W maksimum çıkış sağlayan 10V 4A olarak göze çarpıyor. Bu değerin mevcut Huawei P20serisinde sunulandan 2 kat fazla olduğunun altını çizelim. Huawei P20 serisinin standart şarjı ise 22.5 W seviyesine kadar çıkabiliyor. Yeni teknoloji sayesinde bataryanın sadece 30 dakikada doldurulabileceğinin altı çiziliyor.

Yeni Huawei Super Charge hızlı şarj teknolojisinin ilk kez sunulacağı cihazın ise, Ekim ayında tanıtılması beklenen Huawei Mate 20 olacağı düşünülüyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!