Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Hopa'da ölümden dönen o koruma görev başına döndü

Önemli bir operasyon geçiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan üç hafta sonra İstanbul'daki evinden Ankara'ya döndü ve mesaiye başladı. Aynı gün onunla birlikte bir kişi daha mesaiye başladı ve Başbakan'ın hemen arkasındaydı: Koruma polisi Servet Erkan... Peki Servet Erkan kim mi?

Hopa'da ölümden dönen o koruma görev başına döndü

Servet Erkan'ın kim olduğunu anlamamız için bundan 6 ay öncesine dönmemiz gerekiyor. Yani Başbakan'ın olaylı Hopa mitingine...

Başbakan Erdoğan'ın Haziran ayındaki olaylı Hopa Mitingi sonrasında, Başbakan'ın da içinde bulunduğu otobüs hızla gerilim noktasından uzaklaşırken koruma Servet Erkan bir anda dengesini kaybederek otobüsten düşmüştü.

Feci kazada Erkan bir süre asfaltta sürüklendi, arkadan gelen koruma aracının da direksiyonu kırmasıyla ezilmekten son anda kurtulmuştu.

KORUMA POLİSİ BÖYLE DÜŞMÜŞTÜ / WEB TV

Ağır yaralanan Erkan derhal hastaneye kaldırılmış, 15 gün boyunca yoğun bakımda yaşam savaşı vermişti. Uyandığında yüzünde morluklar, kafasında yaralar ve sol kolunda alçı bulunuyordu ve kameralara el sallayarak 'Ben iyiyim' demişti.

RİZE VALİSİ SÖYLEMİŞTİ

15 Haziran'da yoğun bakımdan çıkan koruma polisi Servet Erkan seçim sonuçlarından haberi olmadığını söylemiş, ziyaretine gelen Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu da "Sonuçlar senin göreve devam edeceğini gösteriyor" cevabını vermişti.

6 AY SONRA GÖREVİNİN BAŞINDA

İşte Hopa'da otobüsten düşen, ağır yaralanıp 15 gün boyunca yaşam savaşı veren Koruma Polisi Servet Erkan, dün Başbakan Erdoğan ile birlikte göreve döndü. Başbakan Erdoğan, geçirdiği sindirim sistemi ameliyatının ardından üç hafta boyunca İstanbul'daki evinde dinlenmiş, dün gece Ankara'ya gelmişti.

Hürriyet.com.tr

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!