Hollanda'dan Fransa'ya seyahat uyarısı

Hollanda Dışişleri Bakanlığı, "sarı yelekliler"in Fransa'da yarın düzenleyeceği gösteriler nedeniyle vatandaşlarından bu ülkeye seyahatlerinde dikkatli olmalarını istedi.

Hollanda'dan Fransa'ya seyahat uyarısı

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, özellikle  Fransa'nın başkenti Paris'e seyahat eden ve orada bulunan Hollanda  vatandaşlarının dikkatli olmaları ve gösteri noktalarından uzak durması  istendi.

Açıklamada, Hollandalılara gösterilerde şiddet kullanılma ihtimali  olduğu, bulundukları ve seyahat edecekleri bölge ile ilgili haberleri ve  gelişmeleri takip etmeleri gerektiği belirtildi.

Protestolar

Fransa'da akaryakıt zamlarına ve ekonomik şartların kötüleşmesine  tepki olarak 17 Kasım'da başlayan "sarı yelekliler"in eylemleri, ülkede son  yılların en şiddetli protestosuna dönüştü.

Genellikle şehir merkezlerindeki yüksek kiralar nedeniyle kırsal  bölgelere yerleşenlerden oluşan göstericiler, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel  Macron'dan ekonomik koşulların iyileştirilmesini talep ediyor.

Gösterilerin başından bu yana çıkan olaylarda 3 kişi hayatını  kaybetmiş, 222'si güvenlik görevlisi bin 43 kişi yaralanmış ve bin 424 kişi  gözaltına alınmıştı.

"Sarı yelekliler"in protesto ettiği akaryakıt zamlarının 2019 yılı  için iptal edildiği açıklanmış ancak eylemciler bunun yeterli olmadığını  belirterek gösterilere devam edeceklerini duyurmuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!