HOCA HASAN CAMİİ'YE RENKLİ AÇILIŞ

Osmangazi Belediyesi, Hoca Hasan Camii çevre düzenlemesi ve hizmet birimlerini renkli bir törenle hizmete açtı.

HOCA HASAN CAMİİ'YE RENKLİ AÇILIŞ

Osmangazi Belediyesi tarihi ve kültürel değerlere sahip çıkmaya devam ediyor. Geçmişten günümüze sayısız eser kazandıran Osmangazi Belediyesi,
Hoca Hasan Camii çevre düzenlemesi ve hizmet birimlerini törenle hizmete açtı. Kılınan Cuma namazının ardından cemaatin yoğun katılımıyla gerçekleşen törene Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Ak Parti Bursa Milletvekili Ali Koyuncu, Ak Parti Osmangazi İlçe Başkanı Refik Özen katıldı.
"Tarihe yatırımlarımızı manevi değerlerimize sahip çıkarak taçlandırıyoruz" diyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, şehrin en kalabalık mahallelerinden biri olan Hoca Hasan Mahallesi Merkez Camisinin çevre düzenlemesini yaparak bölgenin önemli bir ihtiyacını karşıladıklarını söyledi. Camiinin bu düzenleme ile hak ettiği değere kavuştuğunu belirten Başkan Dündar "Hoca Hasan Camii'nin bahçesinde yer altına 250 metrekarelik kullanım alanına sahip bir bina yaptık. Çok amaçlı kullanılacak binanın içinde bay bayan tuvaletleri, gasilhane, dernek odası, çay ocağı ve abdest alma yerleri gibi birimler yer alıyor. Yer altına yapılan binanın üstü ise meydan olarak kullanılacak. Ayrıca camiinin bahçesinde de çevre duvarları, korkuluklar ve zemin kaplamaları yapılarak bölgeye yakışan bir düzenleme gerçekleştirildi" dedi. Ak Parti Bursa Milletvekili Ali Koyuncu ise Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ı yaptığı çalışmalardan dolayı tebrik etti.
Protokol konuşmalarının ardından camii çevre düzenlemesi ve hizmet birimleri camii imamı tarafından yapılan dua ile hizmete açıldı.
Çay ocağı ve dernek odasını gezen Başkan Dündar "Tarihi eserleri ortaya çıkarıyor, modern şehirciliğin gereğini yerine getiriyoruz. Otoparklar, spor tesisleri, parklar ve çevre düzenlemeleri ile kentimize soluk aldıracak önemli çalışmalar yürütüyoruz" dedi.
Başkan Mustafa Dündar, Hoca Hasan Camii çevresinde yapılan düzenlemenin ardından camiinin eski minaresinin de onarılacağını müjdeledi.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!

Seksenler 122. bölüm fragmanı izle 1 Erkek 1 Kadın 1 Çocuk 1. bölüm fragmanı izle Güllerin Savaşı 8. bölüm fragmanı izle Medcezir dizisi 39. bölüm ne zaman yayınlanacak? Anasının Oğlu 4. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Kiraz Mevsimi 8. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Diğer Yarım 11. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Küçük Kıyamet 56. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Kocamın Ailesi 8. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Zengin Kız Fakir Oğlan 90. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Anasının Oğlu 4. bölüm fragmanı izle Küçük Gelin 42. bölüm fragmanı izle Yılanların Öcü 1. bölüm full izle, 27 Ağustos 2014 Güzel Köylü 10. bölüm full izle, 27 Ağustos 2014 Yılanların Öcü 1. bölüm fragmanı izle Ruhumun Aynası 8. bölüm full izle, 26 Ağustos 2014 Güllerin Savaşı 7. bölüm full izle, 26 Ağustos 2014 Ulan İstanbul 10. bölüm full izle, 25 Ağustos 2014 Kaçak Gelinler 10. bölüm full izle, 25 Ağustos 2014 Arka Sokaklar yeni sezon fragmanı izle