HOCA HASAN CAMİİ'YE RENKLİ AÇILIŞ

Osmangazi Belediyesi, Hoca Hasan Camii çevre düzenlemesi ve hizmet birimlerini renkli bir törenle hizmete açtı.

HOCA HASAN CAMİİ'YE RENKLİ AÇILIŞ

Osmangazi Belediyesi tarihi ve kültürel değerlere sahip çıkmaya devam ediyor. Geçmişten günümüze sayısız eser kazandıran Osmangazi Belediyesi,
Hoca Hasan Camii çevre düzenlemesi ve hizmet birimlerini törenle hizmete açtı. Kılınan Cuma namazının ardından cemaatin yoğun katılımıyla gerçekleşen törene Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Ak Parti Bursa Milletvekili Ali Koyuncu, Ak Parti Osmangazi İlçe Başkanı Refik Özen katıldı.
"Tarihe yatırımlarımızı manevi değerlerimize sahip çıkarak taçlandırıyoruz" diyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, şehrin en kalabalık mahallelerinden biri olan Hoca Hasan Mahallesi Merkez Camisinin çevre düzenlemesini yaparak bölgenin önemli bir ihtiyacını karşıladıklarını söyledi. Camiinin bu düzenleme ile hak ettiği değere kavuştuğunu belirten Başkan Dündar "Hoca Hasan Camii'nin bahçesinde yer altına 250 metrekarelik kullanım alanına sahip bir bina yaptık. Çok amaçlı kullanılacak binanın içinde bay bayan tuvaletleri, gasilhane, dernek odası, çay ocağı ve abdest alma yerleri gibi birimler yer alıyor. Yer altına yapılan binanın üstü ise meydan olarak kullanılacak. Ayrıca camiinin bahçesinde de çevre duvarları, korkuluklar ve zemin kaplamaları yapılarak bölgeye yakışan bir düzenleme gerçekleştirildi" dedi. Ak Parti Bursa Milletvekili Ali Koyuncu ise Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ı yaptığı çalışmalardan dolayı tebrik etti.
Protokol konuşmalarının ardından camii çevre düzenlemesi ve hizmet birimleri camii imamı tarafından yapılan dua ile hizmete açıldı.
Çay ocağı ve dernek odasını gezen Başkan Dündar "Tarihi eserleri ortaya çıkarıyor, modern şehirciliğin gereğini yerine getiriyoruz. Otoparklar, spor tesisleri, parklar ve çevre düzenlemeleri ile kentimize soluk aldıracak önemli çalışmalar yürütüyoruz" dedi.
Başkan Mustafa Dündar, Hoca Hasan Camii çevresinde yapılan düzenlemenin ardından camiinin eski minaresinin de onarılacağını müjdeledi.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!

Sevdaluk 17. bölüm fragmanı izle 30 Nisan 2014 Beni kalbine gömsünler Süleyman - Muhteşem Yüzyıl 133. bölüm full izle Paşa Gönlüm 1. bölüm full izle 24 Nisan 2014 Paşa Gönlüm 1. bölüm fragmanı izle 24 Nisan 2014 Gölgedekiler 2. bölüm full izle 24 Nisan 2014 Gölgedekiler 2. bölüm fragmanı ve özeti izle 24 Nisan 2014 Aramızda Kalsın 29. bölüm full izle 24 Nisan 2014 Aramızda Kalsın 29. bölüm fragmanı ve özeti izle 24 Nisan 2014 Pis Yedili dizisi bitti mi? Kardeş Payı 9. bölüm full izle 24 Nisan 2014 Kardeş Payı 9. bölüm fragmanı ve özeti izle 24 Nisan 2014 Ötesiz İnsanlar 23. bölüm full izle 24 Nisan 2014 Ötesiz İnsanlar 23. bölüm fragmanı izle 24 Nisan 2014 Zengin Kız Fakir Oğlan 81. bölüm full izle 24 Nisan 2014 Zengin Kız Fakir Oğlan 81. bölüm fragmanı ve özeti izle 24 Nisan 2014