Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Hızlı tren güzergahı değişiyor: Rota Bilecik

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin'in sorusu üzerine DDY Genel Müdürü Süleyman Karaman hızlı trenin Osmaneli'ne değil Bilecik'e bağlanması için proje üzerinde çalışıldığını açıkladı. Bu arada, İznik Boyalıca'dan Karamürsel'e inen yol genişletilecek. İnegöl-Ankara arasına ise 5 kavşak yapılacak...

Hızlı tren güzergahı değişiyor: Rota Bilecik

Olay gazetesinden Ahmet Emin Yılmaz'ın yazısı...

TBMM'deki Plan Bütçe Komisyonu'nda önceki akşam Ulaştırma Bakanlığı'nın bütçesi görüşüldü. Komisyon üyesi olan AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, sıra Demiryolları bütçesinin görüşülmesine gelince DDY Genel Müdürü Süleyman Karaman'a şunu sordu:
"Sayın Genel Müdür... Bursa hızlı treni bekliyor. Bursa-Yenişehir etabı için ihale yapıldı, üzerinden uzun bir süre geçtikten sonra sonuç onaylandı. Şimdi Bursalılar merakla bekliyor, inşaat ne zaman başlayacak?"
Bunun üzerine Karaman da şu cevabı verdi:
"Biz incelememizi tamamladık, kararımızı verdik. İhale sonucunu açıkladık ama kazanamayan firmaların itirazları halen devam ediyor."
Şunu vurguladı:
"İtirazları biz değerlendirmeye almıyoruz. Fakat Kamu İhale Kurumu'na da itiraz ediliyor. KİK bunları değerlendirmeye alırsa süreç yeniden başlar ve çok uzar."
Şunu da ekledi:
"İş büyük... O nedenle firmalar kovalıyorlar ve kaybedenler de vazgeçmiyor. Ama KİK itirazları dikkate almazsa inşaata hemen başlar, 3 yılda da bitiririz."

YAZININ DEVAMI...

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!