Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Hizbullah değil Hizbuşeytan

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Lübnan'da Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'dan yana mücadeleye giren Hizbullah'a tepki göstererek, "Hizbullah'ın adını değiştirmesi, 'Hizbuşeytan' yapması lazım" dedi. Ankara Arena Spor Salonu'nda Risale-i Nur ve İttihadı İslam Sempozyumu'nda konuşan Bozdağ, şunları söyledi:

Hizbullah değil Hizbuşeytan

HİZBULLAH KARAR ALMIŞ

"En büyük hürriyet Allah'a iman etmektir. Hiçbir biçimde Kuran ve İslam, ırkçılık için ölmeyi ve öldürmeyi emretmez. Terör ve şiddet, Müslümanların üzerine adeta yıkılmak isteniyor. Öldürmek üzere kurgulanmış yapılara karşı bizim hep beraber ayakta durmamız lazım. Şimdi Hizbullah karar almış, 'Esed'in yanında yer alıyorum' diyor. Nereden gücü alıyorsun?
Müslümanları, kendi kardeşini öldürmek için ölüm kusanların yanında yer aldığını söyleyenler kendilerine lütfen İslam'dan ve Kuran'dan güç devşirmesinler. Onların güç devşireceği yer Müslümanları birbirine düşürmek isteyen, birbirine kırdırmak isteyen şeytandandır. Hiç kimse kusura bakmasın çok açık, çok net burdan bir kez daha söylüyorum: Hizbullah'ın adını değiştirmesi lazım, 'Hizbuşeytan' yapması lazım. Hem adınıza 'Hizbullah' diyeceksiniz, hem de tanımadığınız bilmediğiniz masum kadınları, çocukları, yaşlıları öldürmek için cihat ilan edeceksiniz! Böyle bir saçmalık, anlayış olabilir mi?


İRAN-IRAK'IN GÖRMESİ LAZIM
İran'ın durduğu noktayı da iyi görmesi lazım, Maliki'nin durduğu noktayı da iyi görmesi lazım. Türkiye'yi birilerinin çekmek istediği noktayı hepimizin görmesi lazım. İslam dünyasının içerisinde yakılmak istenen ateşleri hepimizin çok iyi görmesi lazım. Bütün mezhepler, tarikatlar, ilimler, kitaplar sadece Kuran'ı ve sünneti anlama gayretlerinin somut ürünleridir. Hiçbiri Kuran değildir, sünnet değildir. Bunlar rehberdir, kandildir, Bedî ûz-Zamân gibi rehber, elimizde kandil, doğru yoldan Kuran'a doğru yoldan Resulullah'a götüren yollardır, öyle görüyoruz, öyle inanıyoruz."    

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!