Hisarcıklıoğlu yeniden TOBB Başkanı oldu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanlığına yeniden Rifat Hisarcıklıoğlu seçildi. Yeni TOBB Yönetim Kurulunda Bursa Ticaret Borsası Başkanı Özer Matlı da yer aldı.

Hisarcıklıoğlu yeniden TOBB Başkanı oldu

Rifat Hisarcıklıoğlu, Birliğin TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'ndeki 74. Genel Kurulu'nda yapılan seçimde, geçerli oyların tamamını alarak 4 yıl süreyle TOBB Başkanı oldu.

TOBB Başkanlığına ilk kez 16 Haziran 2001'de seçilen Hisarcıklıoğlu, beşinci kez bu görevi yürütecek.

Yeni TOBB Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu:

"Salih Zeki Murzioğlu (Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı), Cengiz Günay (Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı), Davut Çetin (Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı), Oğuzhan Ata Sadıkoğlu (Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı), Selçuk Öztürk (Konya Ticaret Odası Başkanı), Mahmut Özgener (İzmir Ticaret Odası Başkanı), Öztürk Oran (İstanbul Ticaret Odası Meclis Başkanı), Ayhan Zeytinoğlu (Kocaeli Sanayi Odası Başkanı), Zeki Kıvanç (Adana Sanayi Odası Başkanı), Ali Kopuz (İstanbul Ticaret Borsası Başkanı), Faik Yavuz (Ankara Ticaret Borsası Başkanı), Özer Matlı (Bursa Ticaret Borsası Başkanı), Engin Yeşil (Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı), Tamer Kıran (İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri Deniz Ticaret Odası Başkanı)."

Bursa Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin Ankara'da gerçekleştirilen seçimli 74. Genel Kurul Toplantısında Rifat Hisarcıklıoğlu güven tazeleyerek yeniden TOBB Başkanlığına seçilirken, TOBB Yönetim Kurulu listesinde BTB Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı da yer aldı.

Seçimlerin ardından açıklama yapan BTB Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, kendisine destek veren TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve bölge Oda ve Borsa Delegeleri başta olmak üzere tüm TOBB Delegelerine teşekkür etti.

TOBB'un Türk hür teşebbüsünün en üst organı olduğunu ifade eden Matlı, "Bölgemiz odaları ve borsaları ile birlikte hareket ederek üyelerimiz için en üst düzeyde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu seçimin herkese hayırlı olmasını temennisiyle, benimle birlikte TOBB Yönetim Kuruluna seçilen tüm başkanlarımıza yeni görevlerinde başarılar diliyorum" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!