Hırsızların yeni gözdesi

IPhone 5, Türkiye'de satışa sunulduktan 15 gün sonra hırsızların hedefi oldu. İki hırsız, müşteri gibi girdikleri cep telefonu bayisinden IPhone 5 çalarken güvenlik kamerasına yakalandı.

Hırsızların yeni gözdesi

Olay, Küçükçekmece'de bulunan bir cep telefonu mağazasında 31 Aralık 2012 günü yaşandı. Alınan bilgiye göre, yılbaşı günü harekete geçen hırsızların hedefinde, 14 Aralık 2012 günü Türkiye'de satışa sunulan IPhone 5 vardı. İki hırsız, Cevat Özgün'ün sahibi olduğu cep telefonu bayiine müşteri kılığında geldi. Güvenlik kamerasına da yansıyan görüntülerde, bir süre içeride gezen hırsızlar, gözlerine kestirdikleri telefonu çalmak için harekete geçti. Dükkan sahibi, babası, iş yerinin muhasebecisi ve bayide çalışan görevlinin içeride bulunmasına aldırmayan hırsızlar, cam dolabın içindeki telefonu almak için uğraştı.

Hırsızlar, önce cam dolabın kapısını açmak için çabaladı. Dikkat çekmemek için sırayla dolabın yanına gidip yavaş yavaş kapağı açan hırsızlar, daha sonra perdeleme yöntemiyle telefonu kutusuyla birlikte çalarak montlarının içine gizledi. Hırsızlar daha sonra dükkandan ayrıldı. Hırsızlardan kısa bir süre sonra da iş yerinin muhasebecisi dışarı çıktı. Kendisinden önce dükkandan çıkan kişilerin hızla uzaklaştıklarını fark eden muhasebeci, durumdan şüphelendi. Geri dönen muhasebeci, Cevat Özgün'e durumu bildirdi. Hızla dükkandan çıkan Özgün ise hırsızlara yetişemedi.

Güvenlik kamerası kayıtları incelendiğinde ise hırsızlığın saniye saniye kaydedildiği görüldü. Özgün'ün şikayeti üzerine güvenlik kamerasını inceleyen polis, kaçan hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!