Hıdır Geviş AKİMED'in konuğu olacak

Kuruluşunu kısa süre önce tamamlayarak çalışmalarına başlayan Aktif İnternet Medyası Derneği (AKİMED) ilk söyleşi etkinliğini gerçekleştiriyor.

Hıdır Geviş AKİMED'in konuğu olacak

Tüm Türkiye'de olduğu gibi internet gazeteciliği ve sosyal medyanın hızla yaygınlık kazandığı Bursa'da bu alanda mesleki roller üstlenmeyi hedefleyen AKİMED'in konuğu sosyal medya konusunda deneyimleri ile yakından bilinen gazetecilerden Hıdır Geviş olacak.
A Haber TV çalışanı Hıdır Geviş, katılımcılarla "Yeni Medya Geleneksel Medyayı Nasıl Zorluyor" ana konulu söyleşide buluşacak. Ördekli Kültür Merkezi'nde 15 Aralık Perşembe günü yapılacak söyleşi saat 19.30'da başlayacak.
AKİMED Başkanı Özcan Yazıcı, internet medyasına kurumsal kimlik kazandırmayı ve sosyal medya alanında öncü roller üstlenmeyi bu konuda eğitici çalışmalar yapmayı hedefleyen derneğin bu söyleşisine tüm medya mensuplarını ve sosyal medyaya ilgi duyanları davet etti.
Hıdır Geviş'in sosyal medyada en yaygın kullanılan Twitter konusunda ilklere imza attığını belirten Yazıcı, AKİMED'in sosyal medya ve internet gazeteciliği konusunda başka aktiviteler gerçekleştireceğini söyledi.
HIDIR GEVİŞ KİMDİR?
Hidir Geviş, 1968 yılında Elazığ'da doğdu. 1991 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi'nden mezun oldu.
Sabah Dergi Grubu, Hürriyet Dergi Grubu, Cine5, Posta Gazetesi, ve Kanal D gibi kuruluşlarda sinema yazarlığı, muhabirlik, editorlük, haber müdürlüğü, yazı işleri müdürlüğü gibi çeşitli görevlerde bulundu.
2001 yılında Amerika'ya, Boston kentine göçetti. Business mastırı sırasında, Amerikan PBS televizyonunda staj yaptı. 2. Stajını Birleşmiş Milletler'in New York'daki merkezinde gerçekleştirdi. Ardında bu kurumda kısa bir sure danışman olarak görev yaptı.
New York'da Bir Wall Street şirketinde çalışırken dijital marketing alanında uzmanlaştı. Bu süreçte Medyatava, Haber7, Showtv.net gibi internet sitelerine medya teorisi, Amerikan dış politikası ve insan haklarıyla ilgili karşılaştırmalı makaleler yazdı. Ardından Taraf gazetesinde 'Öteki Amerika' adlı köşesinde yazmaya başladı.
Türkiye'ye döndüğünde Twitter ortamında Twitter kullanan ünlülerle ilk süreli-interaktif röportajları gerçekleştirerek dikkatleri üzerine çekti. 2011 Genel Seçimleri sırasında Türkiye'de ve dünyada bir ilki gerçekleştirerek, Twitter ve facebook üzerinden, canlı ve görüntülü seçim programı hazırladı. Aralarında sanatçılar, akademisyenler, yöneticiler, gazeteciler ve sıradan insanların bulunduğu bir grubu, istanbul'da bir otelin kral dairesinde buluşturarak, daha sivil bir ortamda seçimi ve seçim sonuçlarını değerlendirdi.
Bu toplantıyı Twitter ve facebook kullanıcıları, kendi sayfalarından açılan bir ekranla, canlı olarak izleme, soru ve yorumlarıyla tartışmaya katılma şansına sahip oldular.
Hıdır Geviş, halen Turkuvaz grubuna bağlı olarak yayın yapan a haber adlı haber kanalında, Cumartesi günleri 20.15'te yayımlanan "Nasıl Yani" adlı Popüler Kültür Show'un sunuculuğunu ve danışmanlığını yapıyor. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!