Hıçkıra hıçkıra İstiklal Marşı okudu

Erzincan'da düzenlenen İstiklal Marşı'nı güzel okuma yarışmasında ilkokul öğrencisi 10 yaşındaki Özge Şule Şafak yarışmada İstiklal Marşı'nı okurken gözyaşlarına boğuldu. Gözyaşlarını silen ilkokul öğrencisi hıçkırıklar arasında tamamladığı yarışmada ikinci oldu.

Hıçkıra hıçkıra İstiklal Marşı okudu

İstiklal Marşının Kabulü'nün 92'nci yıldönümü etkinlikleri kapsamında Erzincan'da 'İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması düzenlendi. Duygu yüklü anlar yaşandığı yarışmaya ilk, orta ve lise dengi okullardan toplam 25 öğrenci katıldı.

Erzincan Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlenen yarışmada öğrenciler İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını güzel okumak için bir birleriyle kıyasıya yarıştı.

İlkokullar kategorisinde yarışmaya katılan Akşemsettin İlkokulu öğrencisi 4'ncü sınıf öğrencisi 10 yaşında ki Özge Şule Şafak, yarışmada İstiklal Marşı'nı okurken gözyaşlarına boğuldu. Özge Şule Şafak, yarışmada bir yandan gözyaşlarını sildi, bir yandan da İstiklal Marşını okumaya devam etti. Jüri üyeliğini Milli Eğitim Müdürlüğü ve Belediye yöneticilerinin yaptığı yarışmada, Akşemsettin İlkokulu adına katılan Özge Şule Şafak ikinci oldu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!