Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"Hiç kimse milli takım görevinden kaçmaz"

A Milli Takım baş antrenörü Bogdan Tanjevic ve Türkiye Basketbol Federasyonu yönetimi ile hiçbir sorunu bulunmadığını söyleyen Hidayet Türkoğlu, hiç kimsenin milli takım görevinden kaçmayacağını ifade etti.

''Hiç kimse milli takım görevinden kaçmaz''

 

Amerikan Ulusal Basketbol Ligi (NBA) ekiplerinden Orlando Magic'te forma giyen milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, ABD'ye gitti.

Hidayet, eşi ve kızı ile birlikte ABD'ye hareket etmeden önce Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İyi bir tatil geçirdiğini anlatan tecrübeli basketbolcu, ABD'ye 13. sezonu için gittiğini vurgulayarak, "Amacım bu sezonu da en iyi şekilde geçirip, başarılarımı devam ettirmek. 13 sezon benim için gerçekten önemli. Uzun yıllar bu seviyelerde performans sergilemek beni gerçekten mutlu ediyor. Amacım tekrar iyi bir sezon geçirerek, uzun yıllar beni destekleyen, dualarını esirgemeyen Türk halkına bir şekilde teşekkür etmektir. Sonuçta onlar beni bu noktalara getirdi" diye konuştu.

"A MİLLİ TAKIM YOLUNA DEVAM ETMEK ZORUNDA"
Hidayet Türkoğlu, A Milli Takım'ın Avrupa Şampiyonası elemeleri kadrosunda yer almamasıyla ilgili yapılan yorumların sorulması üzerine, kimseyle bir problemi olmadığını ifade etti.Milli basketbolcu, A Milli Takım Başantrenörü Bogdan Tanjevic ve Türkiye Basketbol Federasyonu yönetimi ile aralarında herhangi bir sorunun olup olmadığına yönelik soruyu,  "Ben bu noktalara alnım açık ve kendime güvenerek geldim. Şu ana kadar hiçbir şeyden korkmadım, korkmam da. Yapılan yorumlara saygı duyarım, ama kesinlikle hiçbir problem yok. Sonuçta bu bir oluşumdur. Amaç ilerideki yıllara yatırım yapmaktır. Sonuçta kadroda biz olsak da olmasak da A Milli Takım her zaman yoluna devam etmek zorunda. Hazır böyle bir fırsat geldi elimize, elemeleri genç oyuncularla oynayıp, biraz daha tecrübe kazanmalarını sağlamak önemli. Bu sezon Avrupa Şampiyonası olsa herkes kadroda olacaktı. Hiç kimse milli takım görevinden kaçmadı, kaçmaz da. Ben kendi açımdan söylüyorum" diyerek cevaplandırdı.

Elemelerde mücadele eden milli takım kadrosunun genç oyunculardan oluşması için ortak karar alındığını dile getiren Hidayet, "Federasyon ile yaptığımız görüşmelerde böyle bir karar alınmıştır. Ortak alınan bir karar bu. Ben herkesle yüzleşmeye hazırım. Kesinlikle milli takımdan kaçma gibi bir hava yansıtılmasın. Çünkü gerçekten üzülüyorum o tip şeylerde. Sonuçta 1998 yılından beri A Milli Takım'da oynayan bir insanım. 300'ün üzerinde maç oynamışım. Bu konuda çeşitli yorumlar yapılması doğaldır ama ben her zaman işime bakarım. İşim de bu takımı en iyi şekilde desteklemektir. İleride bu takımda onlar oynayacaktır, gençlerin önünü açmamız gerekiyor. Bu sezon böyle bir oluşum içerisine girilmesi çok doğru bir davranış. Genç oyuncularımız da iyi performans sergiliyor. O yüzden iyi ki bu karar alınmış" dedi.

"FİZİĞİM ELVERDİĞİ SÜRECE MİLLİ TAKIMDA OYNAMAK İSTERİM"
Hidayet, fiziği elverdiği sürece A Milli Takım'da oynamak istediğini belirterek, "Ama bir noktaya kadar oynamamız doğru olur, bir noktadan sonra da zamanımızın dolacağı için gençlerin önünü açmamız gerekiyor. Sonuçta genç oyuncuların tecrübe kazanmaları Türk milli takımı için daha avantajlı olacaktır. Ben genç oyuncularımızın sonuna kadar arkasındayım ve onlara güveniyorum. Avrupa Şampiyonası'na gitme hakkı da kazanacağız. Kayseri'de yarın oynanacak İtalya maçında iyi bir galibiyet alacaklarına da inanıyorum" şeklinde konuştu.

Milli takımdaki oyuncuların iyi performans sergilediğini ve gelecek için umut verdiğini belirten Hidayet, "Semih'in performansı beni gerçekten mutlu etti. Çünkü uzun yıllardır sakatlıklarla boğuşuyordu. Bu sezon fizik olarak kendisini iyi hazırlamış ve şu ana kadar da iyi performans sergiliyor. Yeni gelen arkadaşlar şans buldukça elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Ender kaptan olarak durumu iyi idare ediyor. İlkan gerçekten ileride milli takımda uzun yıllar oynayabilecek kapasitede olduğunu gösterdi. Gayet yetenekli genç arkadaşlarımız var. Milli takımda şans bulmaları beni gerçekten mutlu etti" diyerek sözlerini sonlandırdı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!