Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Hemşireye saldıran hasta yakınına 2 yıl hapis

AFYONKARAHİSAR'da hemşire 40 yaşındaki V.A.'nın, kendisine şiddet uyguladığı gerekçesiyle davacı olduğu hasta yakını 57 yaşındaki N.C., 2 yıl hapse mahkum edildi. N.C.'nin cezası, paraya çevrildi.

Hemşireye saldıran hasta yakınına 2 yıl hapis

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'nde çalışan hemşire V.A., 2012'nin Ağustos ayında Cerrahi Yoğun Bakım Birimi'nde görevi başındayken hasta yakını N.C. tarafından sözlü ve fiziksel saldırıya uğradı. V.A., hasta yakını hakkında dava açtı.

Afyonkarahisar 1'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen dava sonunda N.C.'ye, 'görevini yaptırmamak için direnme' suçundan 1 yıl hapis cezası verildi. N.C. ayrıca 'kamu görevlisine yönelik hakaret'ten de 1 yıl hapse mahkum edildi. Her iki ceza da sanığın iyi hali göz önünde bulundurularak, toplam 21 bin 900 lira para cezasına çevrildi. 'CAYDIRICI OLACAKTIR'


Afyonkarahisar Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ayhan Erenoğlu, sağlık çalışanlarının zor şartlar altında fedakârca çalışırken bir de bu tür haksız davranışlarla karşılaşmasının çalışma şevklerinin kırılmasına yol açtığını belirterek, "Bu davanın hasta ve hasta yakınlarının sağlık çalışanlarına karşı olumsuz davranışları için caydırıcı olacağına inanıyorum. Hemşire arkadaşımızı da davanın sonuna kadar gittiği için tebrik ediyorum" diye konuştu.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!