Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Helin Avşar'dan eğitime destek

Avşar, kendisine verilen eğitim bursunu Hatay'da zor şartlar altında yaşayan bir kız öğrencisine armağan etti.

Helin Avşar'dan eğitime destek

Kavram Eğitim Kurumları'nın 19.Geleneksel KAVRAM OLİMPİYATLARI'nda onur ödülü alan Gazeteci Helin Avşar, kurum tarafından kendisine eğitim bursu verilmek istenince bu bursu hatayda zor şartlarda okuyan bir kız öğrencisine vermeyi tercih etti.

BİRÇOK ÖĞRENCİNİN EĞİTİMİNE DESTEK OLDU

Bugüne kadar birçok öğrencinin eğitim hayatına destek olan Helin Avşar, Kavram Eğitim Kurumları'nın kendisine hediye ettiği eğitim bursunu Hatay'da Cemalettin Tınaztepe Ortaokulu 6.sınıfında öğrenim gören Kader Korkmaz tarafından kullanılmasına karar verdi.

BABASI TARAFINDAN TERK EDİLEN ÖĞRENCİYE BURS

Korkmaz, babası tarafından yıllar önce terk edilmiş olup, şu anda annesi ve anneannesiyle bir barakada yaşam mücadelesi vermekte. Avşar, bu eğitim bursunun Korkmaz'ın iyi bir eğitim almasına olanak sağlayacağını ve güzel bir geleceğe sahip olmasına katkıda bulunacağını belirtti.

'EĞİTİM BİR ÜLKENİN GELECEĞİNİN SİGORTASIDIR'

Helin Avşar eğitimin önemi konusunda ise şunları söyledi:"Eğitim, bir ülkenin geleceğinin sigortasıdır. İnsanlarımıza kaliteli eğitim verirsek geleceğimize o kadar güvenle bakabiliriz. Özellikle kızlarımızın eğitimi çok daha önemlidir. Çünkü onlar yuva kuracaklar anne olacaklar, çocuk yetiştireceklerdir. Bunun için bu eğitim bursundan bir kızımızın yararlanmasını istedim"

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!