HDP'li Taşdemir'e tahliye

Gözaltına alınan HDP Ağrı Milletvekili Taşdemir, mahkemede ifadesi vermesinin ardından serbest bırakıldı.

HDP'li Taşdemir'e tahliye

Ağrı'da, hakkında çeşitli suçlardan açılan iki ayrı davada  ifade vermediği için gözaltına alınan HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Taşdemir,  mahkemede ifadesinin ardından serbest bırakıldı. 

Hakkında Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığınca, terör örgütü propagandası  yaptığı, suç ve suçluyu övdüğü, terörist cenazelerine katıldığı, 2911 sayılı  Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununa muhalefet ettiği iddialarıyla başlatılan  2 ayrı soruşturmanın ardından açılan 2 ayrı davaya gidip ifade vermediği  gerekçesiyle, mahkemece çıkartılan yakalama kararının ardından Doğubayazıt  ilçesinde il Emniyet Müdürlüğü ekiplerince otomobilinde gözaltına alınan  Taşdemir, adliyeye getirildi.

Taşdemir, adliyede önce Ağır Ceza Mahkemesinde "terör örgütü adına  hareket ettiği", "örgüt propagandası yaptığı" ve "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununa muhalefet ettiği" gerekçesiyle ifade verdi.

Hakkında Ağrı Asliye Ceza Mahkemesinde açılan bir başka davada da "suç  ve suçluyu övdüğü" iddiasıyla ifade veren Taşdemir, her iki mahkemece serbest bırakıldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!