HDP'den Erdoğan'a: Dış politikadaki pis pazarlıkları örtmek için yapılıyor

HDP'den yapılan yazılı açıklamada, kendilerine yönelik olarak "Parlamentoya girmesini destekleyenler hesabını verecek" diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tepki gösterildi. Açıklamada "Bu hedef şaşırtma hamleleri ekonomideki vahim gidişatı, dış politikadaki pis pazarlıkları ve oyunları örtmek için yapılmaktadır" ifadesine yer verildi.

HDP'den Erdoğan'a: Dış politikadaki pis pazarlıkları örtmek için yapılıyor

Erdoğan'ın milyonlarca HDP seçmenini tehdit ettiği, söz konusu ifadelerin siyaseten ve hukuken kabul edilemez olduğu belirtilen parti açıklamasında "HDP'nin 6 milyona yakın seçmenini ve aileleriyle birlikte 20 milyona yakın yurttaşımızı açıkça tehdit eden bu ifadelerin demokratik siyaset kültürü ile alakası yoktur" dendi.

HDP eş genel başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli'nin imzasıyla yayımlanan haberde, şunlar kaydedildi:

"Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bir kez daha 'HDP'nin parlamentoya girmesini destekleyenler hesap verecek' sözleri ile milyonlarca HDP seçmenini tehdit etti. Erdoğan'ın bu ifadeleri ve tehditleri siyaseten ve hukuken kabul edilemez yaklaşımlardır. HDP'nin 6 milyona yakın seçmenini ve aileleri ile birlikte 20 milyona yakın yurttaşımızı açıkça tehdit eden bu ifadelerin demokratik siyaset kültürü ile alakası yoktur.

"Korku hükümdarlığı yaratarak ülkeyi yöneteceğini düşünenler, bilsinler ki, yanılıyorlar.

'HDP HEVESLERİNİ KURSAKLARINDA BIRAKTI'

"HDP, parlamentoya 67 milletvekili ile girerek AK Parti-MHP Koalisyonu'nun Anayasa'yı istediği gibi değiştirme hevesini kursağında bırakmıştır. Seçim sonuçları da göstermiştir ki, HDP yerel seçimlerde de hem birçok büyükşehirde hem de il ve ilçelerde yerel yönetimleri kazanabilecek veya iktidarın kaybetmesini sağlayacak bir potansiyele sahiptir.

"Bunu engellemek için hamle yapan Erdoğan, siyasi iklimi açıkça zehirlemektedir.

"Yerel seçimlerde demokrasi güçleri ile HDP'nin yerel ittifaklar yapmasını engellemek için kurulan bu cümleler demokratik meşruiyeti kendinden menkul bir rejimin ve onun destekçilerinin çırpınışlarıdır.

'HALKIMIZ CAMBAZA DEĞİL GERÇEĞE BAKACAK'

"HDP'ye yönelik bu hedef şaşırtma hamleleri ekonomideki vahim gidişatı, dış politikadaki pis pazarlıkları ve oyunları örtmek için yapılmaktadır. Ancak halkımız cambaza değil, gerçeğe bakacak deneyim ve sağduyuya sahiptir. Tıkanmışlıklarının öfkesini HDP ve seçmenlerinden çıkarma oyunu mutlaka bozulacaktır.

"HDP ve seçmenleri, bütün tehditlere ve provokasyonlara rağmen demokrasi ve barış mücadelesini doğru bildikleri yolda ve şekilde sürdürme kararlılığındadır."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!