HDP Bursa milletvekili adayları açıklandı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) 24 Haziran milletvekili seçimleri için aday listesini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim etti.

HDP Bursa milletvekili adayları açıklandı

HDP, milletvekilliği aday listesini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim etti. YSK'den ayrılmadan önce HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, kısa bir açıklama yaptı. Bilgen, şunları söyledi:

"24 Haziran seçimleri için listemizi tam olarak teslim ettik. Kadın temsiliyetinin bugüne kadar en yüksek olduğu parlamentodaki partimiz bugün de aday listesinde yine eşit temsiliyetini esas almıştır. Engelli temsili, mağdur yakınlarının temsili, KHK'liler ve genç temsilinde de Türkiye siyasetine, demokrasisine örnek olacak bir listeyle halkımızın karşısına çıkacağız.

Bütün engellemelere, zorluklara, OHAL koşullarında seçimlere gidiliyor olmalarına rağmen ve özel olarak da HDP'ye yönelik baskılara, tutuklamalara rağmen Türkiye'nin sorunlarının demokrasi içerisinde ve demokrasi mücadelesiyle çözülmesi gerektiği konusundaki kararlılığımızı ifade etmek istiyoruz.

Türkiye'deki bütün mağdur kesimlerin ve toplumsal muhalefetin parlamentoda en geniş biçimde temsilini hedefleyen bir listeyle halkımızın önüne çıkacağız. Başarılar diliyoruz, eşit ve özgür bir seçim olmasını diliyoruz."

İşte HDP Bursa milletvekili adayları:

BURSA 1. BÖLGE
 
1- Yüksel Akgün
 
BURSA 2. BÖLGE
 
1- Mehmet Emin Adıyaman

HDP'nin il il milletvekili aday listesi şöyle: 
 
ADANA
 
1- Tülay Hatimoğulları
2- Kemal Peköz
 
ADIYAMAN
 
1- Hasan Basri Yorulmaz
 
AFYONKARAHİSAR
 
1- Nevin Aytekin
 
AĞRI
 
1- Bedran Öztürk
2- Dirayet Dilan Taşdemir
3- Dalha Kaya
4- Keziban Dumlu
 
AMASYA
 
1- Hamza Yılmaz
 
ANKARA 1. BÖLGE
 
1- Filiz Kerestecioğlu Demir
 
2- Eşref Kiraz
 
ANKARA 2. BÖLGE
 
1- Nuray Türkmen Canlı
 
ANKARA 3. BÖLGE
 
1- Veli Saçılık
 
ANTALYA
 
1- Kemal Bülbül
2- Deniz Yıldırım
 
ARTVİN
 
1- Recep Demirci
 
AYDIN
 
1- Ferhat Tunç Yoslun
 
BALIKESİR
 
1- Nesibe Yöyler
 
BİLECİK 
 
1- Fehmi Korkmaz
 
BİNGÖL
 
1- Erdal Aydemir
2- Nihat Aksoy
3- Gülistan Azak
 
BİTLİS
 
1- Mahmut Celadet Gaydalı
2- Zahit Mutlu
3- Sevda Tabak Yamaç 
 
BOLU
 
1- Kenan Balta
 
BURDUR
 
1- Bekir Çiçek
 
BURSA 1. BÖLGE
 
1- Yüksel Akgün
 
BURSA 2. BÖLGE
 
1- Mehmet Emin Adıyaman
 
ÇANAKKALE
 
1- Bülent Köreği
 
ÇANKIRI 
 
1- Nazlı Çoban
 
ÇORUM
 
1- Bektaş İlhan Eke
 
DENİZLİ
 
1- Şerife Yıldırım
 
DİYARBAKIR
 

1- Adnan Selçuk Mızraklı
2- Salihe Aydeniz
3- İmam Taşçıer
4- Remziye Tosun
5- Hişyar Özsoy
6- Semra Güzel 
7- Garo Paylan
8- Dersim Dağ
9- Musa Farisoğulları
10- Abdurrahim Durmuş 
11- Mehmet Temizyüz
12- Ferda Fahrioğlu Akın
 
EDİRNE
 
1- Murat Amil
 
ELAZIĞ
 
1- Cevdet Konak 
2- Selma Metin
 
ERZİNCAN
 
1- Pınar Aytekin Özgüç
 
ERZURUM
 
1- Mehmet Kasım Fırat
2- Zeliha Dündar
 
ESKİŞEHİR
 
1- Hüseyin Demir
2- Nurten Özer Uluçelebi
 
GAZİANTEP
 
1- Mahmut Toğrul
2- Bedriye Yorgun
3- Mehmet Karayılan 
 
GİRESUN
 
1- Halil Karavelioğlu
 
GÜMÜŞHANE
 
1- Seyit Kartal
 
HAKKARİ
 
1- Leyla Güven
2- Sait Dere
3- Özgür Zeydanoğlu
 
HATAY
 
1- Barış Atay Mengüllüoğlu
 
ISPARTA
 
1- Mevlüt Sabuncu
2- Celal Çiçek
 
MERSİN
 

1- Fatma Kurtulan
2- Rıdvan Turan
3- Atillah Güney
 
İSTANBUL 1. BÖLGE
 
1- Pervin Buldan
2- Musa Piroğlu
3- Erkan Baş 
4- Erol Katırcıoğlu
5- Sema uçar
 
İSTANBUL 2. BÖLGE
 
1- Ahmet Şık
2- Oya Ersoy
3- Hüda Kaya
4- Mustafa Avcı
5- Tülay Korkutan
 
İSTANBUL 3. BÖLGE
 
1- Turgut Öker
2- Dilşat Canbaz Kaya
3- Hakkı Saruhan Oluç
4- Ali Kenanoğlu
 
İZMİR 1. BÖLGE
 
1- Serpil Kemalbay Pekgözegü
2- Nurettin Turğay
3- Yalçın Yanık
4- Rahime Turan
5- Hüseyin çağlar
 
İZMİR 2. BÖLGE
 

1- Murat Çepni
2- İdil Uğurlu
3- Ayşe Yılmaz
3- Mehmet Aker
4- Cemile Aydın
 
KARS
 
1- Ayhan Bilgen
2- Arzu Muco
3- Bişar Abdi Alinak
 
KASTAMONU
 
1- Hüseyin Gökoğlu
 
KAYSERİ
 
1- Kadri Erener
2- Eylem Cengiz
 
KIRKLARELİ
 
1- Diren Cevahir Şen
 
KIRŞEHİR
 
1- Gökhan Akın
2- Heliz Abı
 
KOCAELİ
 
1- Ömer Faruk Gergerlioğlu
2- Fatma Yıldırım
3- Kureyş Bilgiç
4- Yasemin Üçer
 
KONYA
 
1- Bülent Kılıç
2- Berna Çelik
3- Eylül Yaylacı
4- Gıyasettin Almaz
5- Jiyan Huri Yalçın
6- Ramazan Ot
7- Bahar Ekinci
 
KÜTAHYA
 
1- Abdurrahman Adıyaman
 
MALATYA
 
1- Mehmet Tuncel
2- Jiyan Taş
3- Kemal Gedik
4- Fatma Alataş
5- Hüseyin Kılınç
6- Sinan Öztürk
 
MANİSA
 
1- Lezgin Botan
2- Birgül Sağsöz
3- Adnan Mankan
4- Hasret Aslan
5- Cevdet Yıldız
6- Bayram Sönmez
7- Abiddin Padak
8- Nihat Yıldırım
9- İhsan Çaça
10- Veysi Durgut
 
KAHRAMANMARAŞ
 
1- Hüseyin Bakır
2- Meryem Yıldız
3- Rauf Tepe
4- Sevgi Borak
5- Şahin Şanci
6- Tülay Kılınç Deniz
7- İnanç Yıldız
8- Recep Kaya
 
MARDİN
 
1- Mithat Sancar
2- Pero Dündar
3- Tuma Çelik
4- Ebrü Günay
5- Gülbin Şahin Dağhan
6- Dilaver İnal
 
MUĞLA
 
1- Sultan Özcan
2- Hüsran Belgin Koç
3- Yılmaz Yüksel
4- Ebru Demir
5- Kemal Koç
6- Sebahat Fırat
7- Abdullah İpekli
 
MUŞ
 

1- Gülistan Kılıç Koçyiğit
2- Mensur Işık
3- Şevin Coşkun
4- Adnan Topçu
 
NEVŞEHİR
 
1- İrfan Turan
2- Bedrettin Eser
3- Kevser Yalçın
 
NİĞDE
 
1- Mehmet Salih İtah
2- İbrahim Avşar
3- Ümran Baturay
 
ORDU
 
1- Mesut Bilgi
2- Bayram Kuşman
3- Ruken Kayaalp
4- Şevder Yandı
5- Çetin Kaplan
6- Tahsin Timur
 
RİZE
 
1- Necmettin Durmuş
2- Köna Hazar Özsoy
3- Sevgi Evren Köroğlu
 
SAKARYA
 
1- Çiçek Arıç
2- Hividar Tangüner
3- Hüseyin Kaya
4- Gaye Çalışkan
5- Kemal Fktaş
6- Derya Bingöl
7- Haydar Erol
 
SAMSUN
 
1- Mediha Oya Yağcı
2- Celal Kocabıyık
3- Efraim Vayiç
4- Ali Dursun Kurt
5- Fikri Yolaydın
6- Kubilay Öztürk
7- Cemil Aksu
8- Sevda Özbek Yakut
9- Yusuf Kır
 
SİİRT
 
1- Meral Danış Beştaş
2- Sıdık Taş
 
SİNOP
 
1- Ayşegül Kafkas
2- Sefa Öztürk
 
SİVAS
 
1- Salim Kaplan
2- Feray Mertoğlu
3- Hüseyin Eriş
4- Gurbet Demirhan
5- Erhan Gövercin
6- Halime Tunç
7- Tekin Çatalkaya
 
TOKAT
 
1- Erdal Bektaş
2- Rana Rende
3- Namet Ertoğan
4- Muhammet Veysel Yıldız
5- Servet Yüksel
 
TRABZON
 
1- Hüseyin Taka
2- Ahmet Hazar Dilaver
3- Kader Uzun Madenkuyu
4- Nurettin Karadeniz
5- Güven Atabay
6- Dursun Ali Kurt
 
TUNCELİ
 
1- Alican Önlü
2- Meral Hanbayat Yeşil
 
URFA
 
1- Nimetullah Erdoğmuş
2- Ayşe Sürücü
3- Nusrettin Maçin
4- Ömer Öcalan
5- Aliye Kızıldamar
6- İsmail Kaplan
7- Roza Yazmacı
8- Yusuf Yetim
9- Songül Arpa
10- Orhan Özkan
11- Elif Rojda Talar
12- Celaledin Erkmen
13- Meral Balter
14- Bişar Tüysüz
 
UŞAK
 
1- Süleyman Sözkesen
2- Şükran Sarı
3- Memet Latif Yıldırım
 
VAN
 
1- Sezai Temelli
2- Bedia Özgökçe Ertan
3- Murat Sarısaç
4- Muazzez Orhan
5- Tayip Temel
6- Cengiz Çiçek
7- Mukaddes Karakoç
8- Asuman Yelmazer
 
YOZGAT
 
1- Yusuf Aran
2- Mehmet Şirin Erez
3- Deniz Öztürk
4- Cem Eren Aslan
 
ZONGULDAK
 
1- Mehmet Zeki Salmanoğlu
2- Bedirhan Güneş
3- Asya Gezer
4- Fevzi Kaya
 
AKSARAY
 
1- Seyit Mehmet Keskin
2- Cihan Yılmaz
3- Şükran Acar
4- Ahmet Demir
 
BAYBURT
 
1- Şemsettin Takva
 
KARAMAN
 
1- Cemil Yalçın
2- Ayşe Durunesil
3- Remzi Gökdağ
 
KIRIKKALE
 
1- Doğan Anğay
2- Rıfat Roni
3- Tekyeddin Aktaş
 
BATMAN
 
1- İdris Baluken
2- Feleknas Uca
3- Necdet İpekyüz
4- Ayşe Acar Başaran
5- Şükrü Baytar
 
ŞIRNAK
 
1- Abdullah Güngen
2- Leyla Birlik
3- Hüseyin Kaçmaz
4- Nuran İmir
 
BARTIN
 
1- Yılmaz Topaloğlu
2- Şayeste Salmanoğlu
 
ARDAHAN
 
1- Taşkın Aktaş
2- Yaşar Kaya
 
IĞDIR
 
1- Kıznaz Türkeli
2- Habip Eksik
 
YALOVA
 
1- Ali Fuat Hatip
2- Hediye Polat
3- Abdurrazak Ekinci
 
KARABÜK
 
1- Ensar Topal
2- Mustafa Özsoy
3- Derya Göçtürk
 
KİLİS
 
1- Kasım Kısa
2- Ezel Aydın
 
OSMANİYE
 
1- Ahmet Eken
2- Müslüm Çağan
3- Derya Turhan
4- Celal Eker
 
DÜZCE
 
1- Yahya Macit 
2- Sema Güneş
3- Mehmet Şerif Orgun

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!