Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Hayvanseverden 'balonlu' eylem

ANTALYA'nın Alanya İlçesi'nde, sokak hayvanlarına sahip çıkarak evinde besleyen 51 yaşındaki Tülay Avcı, sokak köpeklerine dikkat çekmek amacıyla köpeklerin boynuna üzerinde çeşitli mesajlar yazan renkli balonlar bağladı.

Hayvanseverden 'balonlu' eylem

 

Alanya'da, hayvansever Tülay Avcı ve arkadaşları sokak köpeklerin yeterince bakılıp korunmadığına dikkat çekmek için balonlu eylem yaptı. Damlataş yürüyüş yolunda ve Kleopatra plajı kenarında başı boş gezen sokak köpeklerine yiyecek veren Avcı ve arkadaşları daha sonra köpeklerin boynuna rengarenk balonlar bağladı.

DİKKAT ÇEKMEK İÇİN MESAJLAR YAZDI

Dikkat çekmek için balonlara 'Beni terk etme', 'Beni susuz bırakma' ve 'Kapının önüne bir kap su koy' gibi çeşitli yazılar yazan Avcı, havanın çok sıcak olması nedeniyle köpeklerin parka akşam saatlerinde geldiğini ve bu nedenle balonlu eylemi akşam saatlerinde yaptıklarını söyledi.

13 YILDIR KÖPEKLERE SAHİP ÇIKIYOR

Yaklaşık 13 yıldır sahipsiz ve yaralı sokak köpeklerine sahip çıkarak evinde beslediğini dile getiren Avcı, "Bu dünya sadece bizim için yaratılmadı. Bu dünya hayvanlar içinde var. Nereye giderse gitsin dışlanıyorlar. hatta bazı insanlar sokak hayvanlarını tekmeliyor. Hep beraber yaşamamız lazım. Onları sevip aç ve susuz bırakmamız gerekir. Üzerine dikkat çekici sözlerin yazdığı balonları boyunlarına bağlayıp farkındalık yaratmak istedik" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!