Hayvanat bahçesinde uygulamalı eğitim

Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ndeki Zooloji ve Doğa Müzesi'nde üniversite öğrencilerine uygulamalı eğitim veriliyor

Hayvanat bahçesinde uygulamalı eğitim

Her yıl yerli ve yabancı milyonlarca turiste ev sahipliği yapan Türkiye'nin en büyük hayvanat bahçesi olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ndeki Zooloji ve Doğa Müzesi, üniversite öğrencilerinin eğitim hayatına katkı sağlamaya başladı.

Üniversitelerin Jeoloji ve Biyoloji bölümü akademisyenleri müzede tahnit sanatıyla (ölüyü, bozulmaması için ilaçlama, mumyalama yöntemi) doldurulmuş canlıları inceleyip öğrencilere eğitim veriyor. 50 kişilik bir dersliğin bulunduğu müzede çocuklara müzenin kuruluş amacının da anlatıldığını söyleyen Doğal Hayatın Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler, "Buranın en önemli özelliği, üniversitelerin Jeoloji ve Biyoloji bölümlerinden öğrencilere eğitim verilmesidir. Burada yaklaşık olarak 300 tane türümüz, 700 tane hayvanımız var. Bunları tahnit sanatıyla doldurmuş ve canlı türlerin bire bir örneğini sergilemekteyiz" dedi.

SAFARİ PARK MÜJDESİ

Hayvanat bahçesinde bu yıl yırtıcı hayvanlardan oluşan safari park planladıklarının müjdesini veren Özsöyler,"İnşallah, 2018 yılında yırtıcıların safari parkını yapacağız. Burada da özellikle aslanların ve kaplanların olduğu ve birbirileriyle ayrı barınaklarda olduğu yeni bir yırtıcı safari park planımız var. Burada daha korunaklı araçlar içerisinde ziyaretçilerimizi gezdireceğiz" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!