Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Hayal ve Tuncel'e müebbet!

Savcı, Yasin Hayal ve Erhan Tuncel için müebbet hapis cezası istedi

Hayal ve Tuncel'e müebbet!

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davada Savcı, Yasin Hayal ve Erhan Tuncel için müebbet hapis cezası istedi.

"Şu anda mütalaa açıklanmasın"

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada savcı mütalaasını açıklayacağı sırada Dink Ailesi avukatları "Şu anda mütalaa açıklanmasın" dedi. Savcı ise Dink cinayetine ilişkin iki soruşturmanın zaten devam ettiğini belirtip, yargılamanın da yaklaşık 5 yıldır sürdüğünü ifade ederek, mütalaasını açıklayacağını belirtti. Bunun üzerine Dink Ailesi'nin avukatları mütalaanın açıklanmasına tepki göstererek, duruşma salonunu terk etti. Adliye önünde açıklama yapan Dink Ailesi ve avukatları, savcının mütaala istemesine tepki gösterdi.

GELİŞMELER....

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek duruşmaya tutuklu sanık Erhan Tuncel getirildi. Cezaevi ring aracı ile adliyeye getirilen Tuncel hakim ve savcıların kullandığı protokol kapısından adliyeye alındı.

YASİN HAYAL ADLİ TIP'TA
Davanın diğer tutuklu sanığı Yasin Hayal'in ise Adli Tıp Kurumu'nda gözetim altında tutulduğu için adliyeye getirilmediği belirtildi. Mahkeme Yasin Hayal'in aklı dengesinin yerinde olup olmadığının tespiti için Adli Tıp Kurumu'ndan rapor istemişti.

DİNK AİLESİ ADLİYEYE GELDİ
Öte yandan duruşmaya katılmak üzere müdahiller Hrant Dink'in eşi Raken Dink, kızı Delal Dink ve kardeşi Hosrof Dink adliyeye geldi. Dink ailesine destek için CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Bağımsız Milletvekili Süreyya Önder, yazarlar Adalet Ağaoğlu ile Oral Çalışlar da duruşma için adliyeye geldi.

MAHKEMEYİ TERK ETTİLER

Savcının mütalaa vermesine itiraz eden Dink ailesinin avukatları salonu tert etti. Savcı Mütealasında 'Dink cinayetini ergenekon örgütünün trabzon hücresi işledi' denildiği bildirildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!