Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Havalimanında Ramazan gösterisi

Ankara Esenboğa Havalimanı, Ramazan ayı süresince geleneksel değerleri yolcularla buluşturuyor.

Havalimanında Ramazan gösterisi

 

TAV Havalimanları Holding tarafından işletilen Ankara Esenboğa Havalimanı'nda her yıl Ramazan ayı boyunca gerçekleştirilen etkinlikler, bu yıl da yolculara Ramazan coşkusunu yaşatıyor. Ramazan ayının gelmesiyle başlayan sema gösterileri, fasıl, Karagöz-Hacivat kukla oyunu ve ebru sanatı etkinlikleri, Esenboğa Havalimanı'nda seyahat eden yolculardan ilgi görüyor.

Ramazan ayı süresince geleneksel eğlenceleri havalimanına taşıdıklarını belirten TAV Esenboğa Genel Müdürü Nuray Demirer, "Ramazan ayı süresince geleneksel eğlenceleri havalimanımıza taşıyoruz. Kültürel değerlerimizin unutulmaması için her yıl terminallerimizde etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda başkent Ankara yabancı turistler açısından büyük önem taşıyor. Gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle geleneklerimizi tanıtma fırsatı da buluyoruz" dedi.

Demirer, Başkent'in son teknoloji ile donatılmış ödüllü havalimanı olarak dünya çapında da adından söz ettiren Ankara Esenboğa Havalimanı'nda geleneksel Türk sanatlarını yaşatarak kültür elçiliği misyonunu devam ettirmeyi amaçladıklarını belirterek, "Ramazan'a özgü değerlerimizi yaşatmak bizlere mutluluk veriyor" diye konuştu.

Ankara Esenboğa Havalimanı, Ramazan ayı boyunca her salı 'tasavvuf musikisi' eşliğinde sema gösterisi, her çarşamba 'fasıl dinletisi', her perşembe 'Karagöz-Hacivat kukla oyunları' ve her cuma ebru sanatı etkinliğini yolcularla buluşturuyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!