Havada görsel şölen

Adana semalarında görülen yüzlerce leyleğin göç öncesi uzun süre havada süzülerek yaptıkları gösteri adeta bir şölene dönüştü. İzleyenler havadaki görsel şölene hayran kaldı.

Havada görsel şölen


 

Dünyadaki leylek nüfusunun iki ana göç yolundan biri olan Türkiye'de, ağustos ayıyla birlikte üreme mevsimini tamamlayan leyleklerin göç zamanı başladı. Havaların ısınmasıyla birlikte Mart ayından itibaren Çukurova Bölgesi'ne de gelen leyleklerin göç hazırlıkları da sürüyor. Bu hazırlıklar sırasında Adana semalarında yüzlerce leylek sürüsünün gösterisi sonbaharın yavaş yavaş yaklaştığı sinyalini verdi.

GÖRSEL ŞÖLEN BÜYÜLEDİ

Gökyüzünde kanat çırparak geçiş yapan leylekler, gökyüzünde adeta dans ettiler. Türkiye'deki sıcak günlerin yavaş yavaş bittiğini işaret eden leylekler, göç için hazırlıklarını tamamlamışçasına uzun mesafeleri kat etmek üzere bir araya geldiği sırada toplu göç uçuşu görenleri hayran bıraktı. Barındıkları bölgeden uzun mesafe kat ederek, kışı geçirmek için çoğunlukla tropikal Sahraaltı Afrika'dan Güney Afrika'nın güneyine ve hatta Hindistan alt kıtasının güneyine kadar gidecek olan leylekler gitmeden önce adeta gökyüzünde dans yaparak vatandaşları büyüledi. Hava yüzlerce leyleğin birbirine değmeden halkalar çizerek göç ettiği görüldü.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!