Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Havacılıkta büyük atılım olacak

Gül, ''Hepimiz artık büyük bir güvenle bekleyebiliriz ki Türkiye'de havacılık, uzay alanında çok büyük bir atılım olacaktır'' dedi.

Havacılıkta büyük atılım olacak

Türk Hava Kurumu Üniversitesi Kampüsü, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de katıldığı törenle açıldı. Törende konuşan Gül, Türkiye'de hava ve uzayla ilgili ilk ihtisas üniversitesinin kurulmasının önemini ''Bugün gerçekten de heyecan duymaya değer bir gün'' sözleriyle vurguladı.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, havacılık ve uzayla ilgili ilk ihtisas üniversitesi olan Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi'nin kuruluşuyla, Türkiye'de havacılık ve uzay alanında büyük bir atılımın beklenebileceğini belirterek, ''Buradan bilim adamları, mühendisler, dünyanın en iyi üniversiteleriyle, en iyi işletmeleriyle işbirliği yapabilecek insanlar yetişecektir'' dedi.
Pilot montuyla uçakları inceledi
Yerleşke açılışını temsili kurdeleyi keserek gerçekleştiren Gül, kendisine hediye edilen Türkkuşu pilot montunu giyerek hangar alanındaki eğitim uçaklarını inceledi.  Uçaklar hakkında bilgi alan Gül, kendi adını taşıyan yangın söndürme uçağına binerek pilot koltuğuna oturdu. Cumhurbaşkanı Gül, yangın söndürme uçağı için ''Tır gibi, tanker gibi'' benzetmesini yaptı. Gül, daha sonra golf arabasıyla başka bir hangara geçerek incelemelerde bulundu. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!