Hava Kuvvetlerinden 100. Yıla özel fotoğraf sergisi

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın 100. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında 10 farklı şehir 12 ayrı mekanda sergilenmesi planlanan 'Geleceği Bugüne Çeken Fotoğraf Kareleri' konulu serginin 9.'su Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde (Merinos AKKM) açıldı.

Hava Kuvvetlerinden 100. Yıla özel fotoğraf sergisi


Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığının '100. Kuruluş Yıldönümü' kutlama etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen "Bir Asrı Renklendiren Fırça İzleri / Geleceği Bugüne Çeken Fotoğraf Kareleri" adlı resim ve fotoğraf sergisi, Hava Eğitim Komutanı Hava Korgeneral Akın Öztürk tarafından izlenime açıldı. Merinos AKKM Zeki Müren Sergi Salonu'ndaki sergiye, Işıklar Hava Lisesi komutanları ve öğrencilerinin yanı sıra Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Atilla Ödünç, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Mehmet Semih Pala ile Büyükşehir Belediyesi Tarihi ve Kültürel Miras Projeleri Koordinatörü ve Ar-Ge Şube Müdürü Aziz Elbas katıldı. Kurdele kesiminin ardından Korgeneral Akın Öztürk ve konuklar, resimleri ilgiyle inceledi.
25 Eylül Pazar gününe kadar açık kalacak olan sergi, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın gücünün ve başarısının ardındaki görünmeyen, bilinmeyen tüm eğitim süreçlerini, zorlu çalışma ortamlarını ve kurum içindeki sosyal yaşamı anlatıyor. Sergide Albay Yaşar Kadıoğlu, Emekli Binbaşı A. Raif Tulga, Yüzbaşı Can Yılmaz, Kıdemli Başçavuş Kuzey Çelebiler, Kıdemli Başçavuş Murat Asaroğlu isimli Hava Kuvvetleri personeli fotoğrafları yanı sıra fotoğraf sanatçıları Nihal Gündüz ve Ahmet Selim Sabuncu'nun çektiği toplam 118 fotoğraf yer alıyor.
Serginin ardından Hava Eğitim Komutanı Hava Korgeneral Akın Öztürk ve beraberindeki komutanlar, Merinos Kongre Kafe'ye geçti. Merinos AKKM hakkında konuklara bilgi veren Merinos AKKM Genel Koordinatörü Mehmet Semih Pala, Korgeneral Akın Öztürk'e Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin yayınlarından oluşan bir set hediye etti.

Hava Kuvvetlerinden 100. Yıla özel fotoğraf sergisi Hava Kuvvetlerinden 100. Yıla özel fotoğraf sergisi Hava Kuvvetlerinden 100. Yıla özel fotoğraf sergisi Hava Kuvvetlerinden 100. Yıla özel fotoğraf sergisi Hava Kuvvetlerinden 100. Yıla özel fotoğraf sergisi Hava Kuvvetlerinden 100. Yıla özel fotoğraf sergisi
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!