HASTANEDEN BEBEK KAÇIRILDI

Diyarbakır'da hastaneden çocuk kaçırtan bir kadının sinsi planı, geldiği hastanede yapılan muayene sonucu ortaya çıktı.

HASTANEDEN BEBEK KAÇIRILDI

Edinilen bilgiye göre, yeni dünyaya gelen Ramazan ve Fahriye Pınar'a ait erkek bebek, Diyarbakır Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde hemşire kılığına girmiş bir kadın tarafından kaçırıldı. Hemşire kılığında Fahriye Pınar'ın yattığı odaya giren ismi belirlenemeyen kadın, erkek bebeğine zeka testi yapılması gerektiğini söyledi. Hemşire kılığındaki kadın, odada refakatçi olarak kalan bebeğin halasını eksik bir belgenin imzalanması için üst kata gönderdikten sonra yeni doğan erkek bebeği odadan alarak çıktı. Uzun süre bebek geri getirilmediği için şüpheye düşen Fahriye Pınar ve refakatçisi durumu hastane görevlilerine bildirdi. Bunun üzerine yapılan inceleme sonucunda bebeğin kaçırıldığı ortaya çıktı.

SİNSİ PLAN AYNI HASTANEDE BOZULDU

Çocuğu olmadığı için eşi ile sorun yaşayan Gülten T. isimli bir kadının yardım alarak gerçekleştirdiği olayda hazırlanan sinsi plan, bebeğin kaçırıldığı hastanede aydınlatıldı. İsmi belirlenemeyen kadın kaçırdığı çocuğu Gülten T.'ye götürdü. Çocuğu olmadığı için eşi ile problem yaşayan ve son zamanlarda karnında taşıdığı minder ve yastıklarla hamile olduğunu ileri süren Gülten T., kaçırılan bebeği ile birlikte aynı hastaneye başvurarak tedavi olmak istedi. Bebeğin kaçırıldığı hastaneyi arayan 27 yaşındaki Gülten T., evde doğum yaptığını ve hastaneden kendisine bir ambulans gönderilmesini istedi. Gülten T. ve doğurduğunu söylediği bebek ambulans ile hastaneye kaldırıldı.

Gülten T. önce hemşireler, sonra doktorlar tarafından muayene edilince gerçek ortaya çıktı. Muayenede, genç kadının doğum yapmadığı ve bebeği kendisininmiş gibi resmi kayıtlara geçirmek için hastaneye geldiği ortaya çıktı. Bunun üzerine olaydan haberdar olan polis, Gülten T.'nin yanında getirdiği bebeğin yarım saat önce aynı hastaneden çalınan Fahriye Pınar'a ait olduğunu ortaya çıkardı. Polis ekipleri tarafından ortaya çıkarılan olayda kaçırılan bebek gerçek annesine teslim edilirken, hemşire kılığında hastaneye gelerek çocuğu kaçırıp Gülten T.'ye teslim eden kadının bulunması için çalışma başlatıldı. Bu arada Gülten T. ve eşinin de gözaltına alındığı belirtildi.

"KAÇIRDIKLARI BEBEĞİ KENDİ AYAKLARI İLE HASTANEYE GETİRDİLER"

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, sinsi planlarla kaçırılmak istenilen olaydan haberdar olduğunu söyledi. Toprak, "Maalesef böyle bir olay yaşandı. Hastanede yaşanan bu olay çok talihsizdir. Bugün doğum yapan bir kadının odasına giren hemşire kılığındaki başka bir kadın zeka testini bahane ederek bebeği kaçırmış. Bebeğin kaçırılmasından hemen sonra hastaneye yeni doğum yaptığını belirten başka bir kadın başvuruyor. Doktorların muayenesi sonucunda kadının doğum yapmadığı ortaya çıktı. Hemen polise haber verildi. Sonra bebeğin yapılan kan testiste kaçırılan bebek olduğu belirlendi. Bunun üzerine kadın gözaltına alındı. Böylelikle bir sahtekarlık olayı ortaya çıktı. Kendi ayaklarıyla kaçırılan bebeği hastaneye getirdiler" dedi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!