Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"Hasta sayısının 18'den fazla olduğuna dair duyum alıyoruz"

Türk Tabipleri Birliği Başkanı Sinan Adıyaman, coronavirüs salgınına ilişkin bir basın açıklaması düzenledi. Adıyaman, vaka sayının Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığından çok daha fazla olduğuna dair duyum aldıklarını söyledi. Kaynak: TTB Başkanı Adıyaman: Vaka sayısının 18'den çok daha fazla olduğuna dair duyum alıyoruz

''Hasta sayısının 18'den fazla olduğuna dair duyum alıyoruz''

Türk Tabipleri Birliği Başkanı Sinan Adıyaman açıklamasında, "Hasta sayısının bize belirtilen 18 kişiden çok daha fazla olduğuna dair duyum alıyoruz. Sağlık Bakanlığına sesleniyoruz. Krizi beraber yönetelim. Halkın gözü kulağı bizde, bulguları tabi alıyoruz ama bu kriz merkezi yönetilemez. Koordinasyonlu yürütmemiz gerekli." dedi.

TTB Başkanı Adıyaman ayrıca, Sağlık Bakanlığının aldığı tedbirler hakkında sağlık çalışanlarının yeterli bilgiye sahip olmadığını da savundu.

"Umreye gidişlere izin verilmemeliydi"

Umreden gelen yurttaşların coronavirüs önlemleri çerçevesinde öğrenci yurtlarında karantina altına alınmasını değerlendiren TTB Merkez Konsey Başkanı Sinan Adıyaman, umreye gidişlere baştan izin verilmemesi gerektiğini söyledi.

-

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!