Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

HARPUT'TAN REHBERLİK ARAŞTIRMA MERKEZİ'NE ZİYARET

Bursa Valisi Şahabettin Harput, Bursa'nın İnegöl ilçesinde kısa bir süre önce hizmete açılan Hanife-Selçuk Teşik Rehberlik Araştırma Merkezi binasını ziyaret etti.

HARPUT'TAN REHBERLİK ARAŞTIRMA MERKEZİ'NE ZİYARET

Rehberlik ve Araştırma Merkezi'ni inceleyip buradaki çocuklarla sohbet eden Vali Harput, ülkenin geleceğini belirleyen unsurun iyi yetişmiş insanlar olduğunu belirterek, "Ülkemizde eğitim öğretime büyük önem veriyoruz. Bursa'da bizi mutlu eden, duygulandıran çok hayırsever insan var. Bundan yaklaşık bir ay önce bu güzel merkezimizin açılışı yapıldı. Açılışta bulunamadığım için bugün ziyaret etmek istedim. Muzaffer Samda ve Selçuk Teşik, böylesine güzel bir hizmeti İnegöl'e kazandırmışlar. Allah kendilerinden razı olsun. İnsanların hayırlısı insanlara faydalı olandır. Yoksa çok malı, serveti, makamı olan eğer insanlara, ülkeye 5 kuruşluk faydası olmuyorsa bana ne o insandan. Ama böyle etrafına ışık gibi insanlara güzellik dağıtan, hizmet dağıtan, fakire fukaraya yardım elini uzatan, özellikle de eğitim konusunda eser üstüne eser koyan insanlara biz ancak alkış tutarız. Bunlar benim gözümde, ölümsüzler kervanının altın zincirinin halkalarıdır. Bu hizmeti kazandıran arkadaşlarımızı kutluyorum. Bu güzel hizmetlerin ülkemizde, İnegöl'ümüzde dalga dalga devam edeceğine inanıyorum. Bu güzelliği, inanıyorum ki yeni güzellikler takip edecektir. İnsanlar ölür geriye eserleri kalır. Eserleri ile yaşayanlara ne mutlu. Onları da alkışlıyoruz" dedi.
Merkezin bahçesinde Eğitilebilirler İlköğretim Okulu ve İş Okulu yapılması düşünülen yeri de inceleyen Harput, "Özürlüler, özel okul yapmazsak evlere hapsolmaya mahkum olurlar. Anne ve babaları bu çocuklarımızı dışarıya çıkaramıyor. Sanki suçmuş, ayıpmış gibi çocuklarını evlerinde tutuyorlar. Ama o çocukların da yaşamaya hakkı var. O çocukların da dünyanın güzelliklerinden istifade etmeye hakkı var. Kendilerine güvenmelerini sağlamak, hayata bakışlarını değiştirmek lazım. Bundan daha güzel bir şey var mı? Cennetin kapısı böyle açılır. Bu bahçemiz, Eğitilebilirler İlköğretim Okulu ve İş Okulu için çok uygun. Bu hizmet de İnşallah hayırsever Samda ve Teşik ailesine nasip olur" dedi.
Genç işadamı Selçuk Teşik ise, Vali Harput'un teklifi üzerine, bu konuda biraz zamana ihtiyaçlarının olduğunu söyledi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!