Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Harput: Öğretmenlik en kutsal mesleklerden biridir

Bursa'da Öğretmenler Günü çeşitli faaliyetlerle kutlandı.

Harput: Öğretmenlik en kutsal mesleklerden biridir

Sabah saatlerinde Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başlayan törenler, valilik ziyareti ile devam etti. Daha sonra Vali Harput ve beraberindekiler Tayyare Kültür Merkezi'ndeki törene katıldı. Öğretmenlik mesleğinin en kutsal mesleklerden biri olduğunu belirten Vali Şahabettin Harput, "24 kasım Öğretmenler Günü olarak kabul edilmeden önce öğretmenlerimiz gerçekten çok zor durumdaydılar. Sosyal hayatta, cemiyet içinde itibarları tükenmekteydi. Üniversite imtihanlarında öğretmenlik mesleğini tercih eden öğrenciler çok az sayıdaydı. Bir ülkenin geleceğini şekillendiren öğretmenlere toplum itibar etmezse böyle bir meslekten ne beklersiniz? Öğretmenler Günü sayesinde bu kutsal meslek saygın hale gelmiştir. Bütün dinler ilme önem vermişlerdir. İlim öğrenmek her müslümanın üzerine farzdır. Alimin uykusu cahilin ibadetinden faydalıdır deniyor" diye konuştu.
Dünyanın en eski mesleklerinden birinin öğretmenlik olduğunu belirten Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, "Her insanın hayatında silinmez izler bırakan, her çocuğun kendi yolunu bulmasına rehberlik eden öğretmenlerimizin heyecanla, inanarak, severek, fedakarlık göstererek sürdürdükleri bu değerli mesleğin önemi geçmişle kıyaslanamayacak kadar büyüktür" dedi.
Konuşmaların ardından program öğrencilerin hazırladığı gösterilerilerle son buldu.

Harput: Öğretmenlik en kutsal mesleklerden biridir Harput: Öğretmenlik en kutsal mesleklerden biridir Harput: Öğretmenlik en kutsal mesleklerden biridir
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!