Hamas'tan Türkiye'nin terör saldırısına karşı tavrına takdir

Hamas, Türkiye'nin Yeni Zelanda'daki Christchurch entinde cuma namazı sırasında iki camiye yapılan terör saldırılarına karşı aldığı tavrı ve diplomatik düzeyde sarf ettiği çabayı takdir etti.

Hamas'tan Türkiye'nin terör saldırısına karşı tavrına takdir

Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, başta  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Türkiye'nin söz konusu saldırılara  karşı takındığı tutumu "seçkin" diye nitelendirdi.

Türkiye'nin olayı yakinen takip ettiğini, diplomatik ve politik  düzeyde gerekli çabayı sarf ettiğini vurgulayan Ebu Zuhri, "İslam ümmeti,  Türkiye'nin oynadığı ve ümmetin onuru ve saygınlığını koruyan bu rolle gurur duyuyor." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Twitter hesabından yaptığı  paylaşımda, "Yeni Zelanda'da Nur Camii'ne ve orada ibadet etmekte olan  Müslümanlara yapılan terör saldırısını şiddetle kınıyor, faillerini  lanetliyorum." ifadelerini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun da  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Yeni Zelanda Devlet Başkanı Reddy'i telefonla aradığını  ve kendisine Başkan Yardımcısı Fuat Oktay ve Dışişleri Bakanı Mevlüt  Çavuşoğlu'nu, bir heyetle birlikte Yeni Zelanda'ya göndereceğini ilettiğini  kaydetti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!