Hamaney: ABD halk ile yönetimi karşı karşıya getirmek istiyor

ABD'nin nükleer anlaşmadan çekilmesi sonrası İran'daki ekonomik kriz ve dövizdeki yükseliş nedeniyle Tahran'da protestoların yeniden başlamasıyla ilgili dini lider Ayetullah Ali Hamaney değerlendirmelerde bulundu.

Hamaney: ABD halk ile yönetimi karşı karşıya getirmek istiyor

Dini liderliğin basın ofisinden yapılan açıklamaya göre, başkent Tahran'da askeri öğrencilerin mezuniyet törenine katılan Hamaney, ABD'nin ekonomik baskılarla İran halkı ile İran yönetimini karşı karşıya getirmek istediğini belirtti.

Askeri öğrencilere hitap eden Hamaney, ABD'nin İran'a karşı izlediği politikalarla düşmanlığını artırdıkça İran halkının da ABD'ye karşı nefretinin her geçen gün fazlalaştığını söyledi.

'REJİM HALKIN KENDİSİ'

Önceki ABD başkanlarının da Donald Trump'ın izlediği politikalarla İran'a baskılar uyguladığını ancak başarısız olduklarını ifade eden Hamaney, şunları söyledi:

"Ekonomik baskılarla rejimle halkı karşı karşıya getirmek istiyorlar. Budalalık yapıyorlar, çünkü rejimin halkın kendisi olduğunun farkında değiller."

'TESLİM OLMANIN BEDELİ DİRENMENİN BEDELİNDEN DAHA AĞIR'

ABD'ye teslim olmayacaklarını, teslim olmanın bedelinin direnmekten daha ağır olacağını belirten dini lider, bu süreçte halk ve yetkililer dahil herkesi yaptıklarına dikkat etmeye çağırdı.

Hamaney, yetkilileri halka karşı ihmalkarlıktan kaçınmaları için de uyardı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!